Більше танкістів. Навіщо у Харкові хочуть створити танковий інститут

Факультет військової підготовки НТУ "ХПІ" перетворять на інститут. З такою ініціативою виступив Міністр оборони Степан Полторак

Більше танкістів. Навіщо у Харкові хочут…

Розмови про те, що на базі Факультету військової підготовки імені Верховної Ради України Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" можуть створити Інститут для підготовки офіцерів танкових підрозділів і військових частин почалися ще в травні. Тоді Міністр оборони України Степан Полторак відвідав факультет.

Одразу після цього у ЗМІ ряд політиків і не тільки здійняли галас, мовляв, таке рішення торкнеться Наіональної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові. Справа в тому, що вона також готує фахівців для підрозділів танкових військ.

1-го червня Львівська обласна рада прийняла звернення, у якому висловила свій рішучий протест проти таких планів Полторака. Нардепи із міжфракційного об'єднання "Львівщина" та члени комітету з нацбезпеки та оборони Верховної Ради також вимагали не розформовувати Академію сухопутних військ у Львові. Щоправда, весь цей галас був висмоктаний з пальця, оскільки із самого початку жодного слова не було сказано про те, що створення танкового інституту в Харкові бодай якось торкнеться Нацакадемії сухопутних військ у Львові.

Що хочуть зробити

Степан Полторак у травні сказав наступне: "Я думаю, що скорочення Харківського танкового інституту було помилкою, яка була допущена. На сьогодні танкові підрозділи грають дуже серйозну роль. Мною прийнято рішення про підготовку відповідної постанови Кабінету міністрів про створення на базі факультету інституту для підготовки офіцерів танкових підрозділів і військових частин".

21-го червня Полторак уточнив, що це рішення жодним чином не торкнеться Нацакадемії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного. Мовляв, фахівців зі Львова у Харків не переводитимуть, так само, як і студентів. І взагалі, таке рішення прийнято виключно для розширення факультету до інституту, щоб можна було збільшити кількість студентів і відповідно мобілізаційний потенціал.

За логікою ЗСУ від цього рішення можуть лише виграти, оскільки до війська щорічно випускатиметься більша кількість саме офіцерів. Наразі кадровий "голод" офіцерського складу в ЗСУ, без прив'язки до танкістів, за різними неофіційними даними становить від 60 до 80 відсотків.

Тим більше, що у Харкові є танковий завод ім. Малишева, а також ХКБМ ім. Морозова. Національна академія сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного відповідно під боком має Яворівський полігон.

Навіщо з цього робили скандал

Справа може стосуватися хіба виділення бюджетних коштів. Створення інституту в Харкові відповідно збільшить надходження коштів з бюджету на його утримання та розвиток. Якщо таке рішення буде ухвалете, то вже з наступного навчального року воно почне працювати на практиці. Відповідно, існують підозри, що Нацакадемія у Львові отримає менше коштів.

Якщо говорити про фахівців, яких готують наразі факультет військової підготовки НТУ "ХПІ" та Нацакадемія сухопутних військ у Львові, вони в деякому плані різні.

У "ХПІ" готують фахівців танкових військ інженерного профілю, у Нацакадемії у Львові - командного фаху для танкових військ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme