ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Білоруса посадили на 2 роки за участь у донбаській війні на боці "ЛНР"

В Гомелі суд відправив місцевого жителя на 2 роки до в'язниці за участь у терористичному угрупованні "ЛНР"

Depo.Війна
14 грудня 2017 16:45
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Правда Гомель".

За версією звинувачення, білорус в кінці літа 2015 виїхав через прикордонний пункт з Росії в Україну. На території самопроголошеної "Луганської народної республіки" вступив в збройне формування однієї з протиборчих сторін - козачий полк, де його зарахували в рядові. Видали службове посвідчення, бойова зброя, формене обмундирування і необхідні продукти харчування. Майже рік в складі збройного формування чоловік брав участь в проведенні військових навчань, навчальних стрільб, виконував господарсько-побутові та інші завдання.

Під час судового засідання обвинувачений не заперечував, що перебував у козачому полку, але стверджував, що не був військовослужбовцем, не мав вогнепальної зброї і не брав участі у військових діях. Він вступив в одне з російських громадських об'єднань і прийняв присягу на вірність. Після чого був відправлений з гуманітарною місією на територію України, яка контролюється силами "ЛНР". Там пробув до січня 2017 року, періодично виїжджав в Ростовську область, потім вирішив повернутися додому в Гомель.

За словами обвинуваченого, козаки полку брали участь в бойових дії на боці "ЛНР", проте сам козачий полк, як військовий підрозділ, в бойових діях участі не брав. Білорус крім збору і розподілу гуманітарної допомоги, збирав відомості для козацтва і робив різні інформаційні ролики. Крім того, брав участь у створенні бази даних військовослужбовців двох інших частин збройних сил "ЛНР" і виконував різні доручення.

Також чоловік підтвердив, що носив обмундирування козака і службове посвідчення, яке йому видали ще в Ростовській області для безперешкодного проїзду через блок-пости на території "ЛНР" при доставці гуманітарної допомоги. Правда, чому в цьому посвідченні вказано на належність до підрозділу іншого військового гарнізону та наявність у нього вогнепальної зброї, гомельчанин пояснити не зміг.

Чоловіка визнали винним в участі, як громадянина Білорусі, на території іноземної держави в збройному формуванні однієї з ворогуючих сторін, без уповноваження держави, за відсутності ознак злочину, і засудили до двох років позбавлення волі в колонії загального режиму.

Нагадаємо, шо раніше на Донеччині на п'ять років засудили організатора сепаратистського референдуму.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна