Безсмертний пояснив, які пункти застопорили переговори у Мінську

Питання перехідної юстиції, амністії, виборчого імунітету та виборчої безпеки поки не вдається погодити на засіданні політичної підгрупи

Про це розповів представник України в політичній підгрупі Роман Безсмертний, передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Маленькою частиною процесу перехідної юстиції є питання амністії, виборчого імунітету, безпеки виборчого процесу. Наприклад, амністія неможлива без демілітаризації і демобілізації", - сказав він.

За словами Безсмертного, позиція протилежної сторони полягає в тому, що армійські корпуси мають стати народною міліцією.

"З чим? З танками, БТРами?" – обурився він.

"Є п’ять умов проведення амністії згідно з міжнародною практикою. Починаючи від питання безпеки, закінчуючи фінансовим забезпеченням процесу, залученням в процес всіх учасників конфлікту. І тут виникає питання: а Росія і російські військові? ", - сказав він.

"Далі. Передумовою є обмін незаконно утримуваних заручників і початок проведення правової процедури. Це ключові моменти, вони всі абсолютно неможливі до реалізації. Вони відкидають кожен пункт, не розуміють, що це за процес. І розмова втрачає сенс", - додав Безсмертний.

"Щодо амністії. Добре, ми запускаємо цей процес до українських учасників. А що на Донбасі роблять російські? Принцип правди і справедливості вимагає сатисфакції для людей, які потерпіли від дій моторол, козіциних і так далі. А що в цій ситуації, яку сатисфакцію можна отримати?" – пояснив він.

Безсмертний також зазначив, що опоненти намагаються запропонувати застосувати до них ті ж принципи амністії, що застосовувалися до активістів Майдану.

"Але на Майдані були неозброєні люди. Вони були на території, яка контролювалася офіційною владою. А тут, на окупованому Донбасі, озброєні люди, які не демобілізуються і не складають зброю", - зазначив він.

Нагадаємо, як повідомила сьогодні народний депутат, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко, сьогоднішня зустріч гуманітарної підгрупи не привела до якогось прогресу у питанні звільнення заручників.

Водночас, як повідомив спецпредставник ОБСЄ в тристоронній контактній групі Мартін Сайдік, учасники тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі домовилися скласти дорожню карту щодо звільнення полонених

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme