"Барс-8ММК": Що за мобільний мінометний комплекс з'явиться у ЗСУ

Чергову новинку українських зброярів випробували на полігоні військові

"Барс-8ММК": Що за мобільний мінометний…

Фото – РНБО

Depo.ua продовжує аналізувати стан справ в українській армії. Днями українські військові потестили чергову новинку вже досить багатогранного озброєння. Мова йде про випробування нового українського 120-мм Мобільного мінометного комплексу "Барс-8ММК".

Раніше повідомлялося, що цей мінометний комплекс розроблявся спільно з іспанською компанією Everis Aeroespacial в Defensa S.L.U. До речі, вперше презентовано новий вітчизняний мобільний мінометний комплекс було рівно рік тому – наприкінці жовтня 2017-го року. Але випробування у полігонних умовах відбулися лише зараз.

Повідомляється, що цей мобільний мінометний комплекс створено українськими виробниками на базі бронеавтомобіля "Барс-8". Це тактичний броньований автомобіль виробництва української корпорації "Богдан", розроблений у 2014-му році на основі пікапа Dodge Ram. Для потреб ЗСУ закуповується з 2017-го року.

Походження ж ударної частини комплексу, тобто, власне міномета, наразі не озвучується, але можна здогадатись, що мова йде про новий вітчизняний міномет "Молот", який вже встиг здобути скандальної слави. Просто інших 120-мм мінометів на озброєнні української армії наразі немає.

Читайте також: Він вбиває своїх: Що не так з новим українським мінометом "Молот".

Серед переваг мобільного мінометного комплексу фахівці в першу чергу відзначають автоматизацію його роботи. Комп'ютерна система комплексу дозволяє автоматично позиціонуватись, автоматично розгортати міномет і автоматично управляти системою ведення вогню.

Завдяки колісному шасі, комплекс може швидко пересуватися до необхідної точки ведення вогню. Час підготовки до стрільби з похідного положення становить всього 1 хвилину. Ще близько 20 секунд необхідно мобільному комплексу, щоб покинути вогневу позицію, уникнувши відповіді ворога.

При цьому боєкомплект мінометного комплексу становить 60 мін, а екіпаж бойової машини складається всього з трьох осіб.

Ідея самохідного міномета в наші дні є досить актуальною, адже броньоване колісне або гусеничне шасі дає бойовій машині можливість як швидко виходити на позицію, так і залишати її. Варто відзначити, що на ринку самохідних мінометів переважають гусеничні шасі – вони володіють кращою бронею, але є менш маневренішими і швидкими, аніж колісні.

Менше з тим, Україна вирішила зробити ставку на самохідні міномети на колісному ходу. Добре це, чи погано – покаже час. При цьому, українські зброярі пішли досить цікавим шляхом: минулої осені було укладено угоду з іспанцями на поставку 120-мм мінометів "Alakran" ("Алакран"). Щоправда, лише на одну одиницю за ціною 90 тис. євро.

Як ми вже писали рік тому, система "Алакран" – це досить нова розробка (2015-й рік), спеціально створена для оснащення високомобільних підрозділів швидкого реагування.

Тоді ж ми висловили припущення, що цей одиничний екземпляр буде розібраний до гвинтика вітчизняними зброярами і потім на його основі буде розроблено сучасний вітчизняний самохідний міномет. Як виявилось, ми були близькими до істини.

Читайте також: Навіщо Україні іспанські міномети в АТО.

Хоча, заради справедливості варто відзначити, що прототип вітчизняного мобільного мінометного комплексу на базі "Барс-8" вперше було представлено ще у 2016-му році. Тому іспанський "Алакран", швидше за все, використали як порівняльний тестовий зразок.

Фото – Вікіпедія

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook