Війна на морі: Як Росія посилюється на Азові

Росія продовжує нарощувати й без того великий військовий контингент в Азовському морі

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Війна на морі: Як Росія посилюється на А…

Фото – ЕРА

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію на Азовському морі. Півроку тому ми писали про провокації, які здійснюють російські військові поблизу українського Бердянська. Однак, судячи з усього, ситуація має всі шанси набути набагато серйозніших масштабів.

Читайте також: Азовська війна. Що робити Україні з російською агресією в Азовському морі.

З того часу ситуація лише ускладнилась. Азовське море буквально кишить російськими військовими судами, які тільки й чекають на щонайменшу провокацію, щоб заявити про себе.

Зокрема, за словами голови Державної прикордонної служби (ДПС) України Петра Цигикала, днями Росія завела до акваторії Азовського моря чергових два військові кораблі ("Сиктивкар" і "Кизляр"), які були внутрішніми водами Російської Федерації доправлені до порту Азов.

Цигикал також проінформував, що окрім цих кораблів, Росія вже має в Азовскому морі угруповання із понад 120 кораблів і катерів. При цьому, станом на 20 червня цього року їх було близько 40 одиниць. Тобто, Росія систематично перекидає в Азовське море свої кораблі і катери з інших акваторій.

Зокрема, раніше внутрішніми водами було перекинуто з Каспійського у Азовське море два броньованих катери проекту "Джміль", один сторожовий катер "Гриф". Крім цього, у Чорне море з тієї ж Каспійської флотилії були перекинуті і два малих ракетних корабля "Буян-М", озброєних крилатими ракетами "Калібр", які здатні вражати наземні цілі на відстані до 1400 км і морські цілі на відстані до 300 км (найбільша довжина Азовського моря – 343 км, ширина – 231 км).

У свою чергу Україна наразі не має в Азовському морі частин Військово-морських сил (ВМСУ). Нашу частину акваторії акваторії захищає лише Маріупольський загін Морської охорони Державної прикордонної служби України (ДПСУ), який після анексії Криму у 2014-му році поповнився плавзасобами Керченського загону.

Однак, зрушення у кращий бік є і у нас. Насамперед, у Бердянську підходить до завершення будівництво військової бази.

Читайте також: База ВМС у Бердянську: Що Україна готує на Азовському морі.

Але все це справа хоч і не далекого, та все ж майбутнього. Наразі ж головними бойовими одиницями нашого флоту тут є нові катери "Гюрза-М" – "Лубни" і "Кременчук". Однак, їх мала осадка (менше 1 м) та габарити не дозволяють їм діяти далеко від берега в неспокійних водах осіннього та зимового Азовського моря, де саме в цей час починаються шторми.

Саме цим і може скористатись Росія, щоб завдати удару по українському флоту і спробувати остаточно перетворити Азовське море на своє внутрішнє озеро. Власне, РНБО нещодавно заявила, що Росія наполегливо готується до застосування військової сили проти України, а верховний головнокомандувач додав, що Україна готується до відбиття російської агресії в Азовському морі.

Разом з тим, оптимісти небезпідставно стверджують, що відкритого військового конфлікту, швидше за все, не буде. Адже у випадку нападу росіян на українські кораблі, Росія до всього іншого отримає ще й санкції за піратство. А після вчорашньої резолюції Європарламенту щодо ситуації в Азовському морі, ці санкції стали реальними, як ніколи. По суті, Росії дали зрозуміти: будь-яке загострення ситуації неодмінно обернеться для неї цілеспрямованим посиленням санкцій.

Інша справа – наскільки Путін боїться цих санкцій? Адже запроваджені санкції за анексію Криму не завадили йому в серпні 2014-го року розпочати повноцінне військове вторгнення на територію України з відкритими бойовими діями.

Тому нам залишається сподіватися на те, що запасу міцності в Росії наразі недостатньо для того, щоб вести війну ще й на морі, а також зміцнювати власну оборону. Зокрема, в 2019-му році очікується спуск на воду першого ракетного катеру "Лань" з ракетами "Нептун" на борту, а також прихід з США двох "Айлендів".

Читайте також: "Москітний флот": Яким буде новий український ракетний катер "Лань".

Читайте також: Крилатий "Нептун": Чим Україна топитиме російські кораблі в Азовському морі.

Читайте також: "Москітний флот": Що за "Айленди" Україна отримала від США.

І хоч у порівнянні з азовським флотом Росії це виглядає не дуже серйозно, та все ж попсувати нерви Путіну та стримати наступ ворога на певний час має вдатись. А там може й військові союзники, зокрема США, підійдуть на допомогу.

Варто нагадати, що Європарламент ухвалив резолюцію, в якій засудив дії Росії в Азовському морі.

Там і про мільярдні збитки нашій країні не забули.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme