"Айленди" пливуть: Яким буде український флот на Азові в 2019-му

Багатостраждальна передача Україні двох американських катерів типу "Айленд" таки відбулася на базі ВМС у Балтіморі. Але фізично в Україні вони будуть щонайменше за рік

"Айленди" пливуть: Яким буде український…

Президент України Петро Порошенко у Балтіморі пафосно прийняв старенькі американські "Айленди" USCGC Cushing (WPB-1321) та USCGC Drummond (WPB-1323) 80-років випуску. Катери, навколо яких в Україні було чимало скандалів, а владу звинувачували в затягуванні процесу і небажанням отримувати американську допомогу.

Віддали нам їх безкоштовно, а супутні послуги обійдуться нашій казні в $10,1 млн. Тут і навчання команди (екіпаж кожного катера - 16 чоловік, плюс ще люди для ротації), і бойові модулі - 25-мм автоматична артилерійська установка Bushmaster Mark 38 Mod 0, 12,7-мм кулемети М2НВ, а також шлях до Одеси.

Про все це Depo.ua вже детально писав.

Читайте також: "Москітний флот": Що за "Айленди" Україна отримала від США

Штука в тому, що припливують ці кораблі в Україну не раніше осені наступного року. Саме зараз розпочинається процес технічного обслуговування цих катерів та підготовка українських екіпажів. Згодом вони будуть транспортовані до Одеси.

Цікаво, що вже сьогодні можна прогнозувати, яким буде український флот в Азовському морі за рік, у 2019-му.

Азовське угруповання ВМС України

До кінця року в Бердянську має запрацювати Азовсьа морська військова база, про спорудження якої було оголошено в 2016-му році.

Вже зараз в акваторії Азовського моря, окрім українських катерів прикордонної служби (УМС-1000 та інші), несуть службу два новенькі МБАКи "Кременчук" і "Лубни". Обидва катери мають корабельну артилерійську установку КАУ-30М, 30-мм гармату ЗТМ-1, 30-мм гранатомет КБА-117, 7,62-мм кулемет КТ-7,6, 2 ПТКР "Бар'єр". Ці катери дадуть бій російським "Шмелям", щоправда, у росіян на Азові таких шість. Водотонажність катерів "Гюрза-М" - 54 т., а осадка - 1 м. Тобто, вони призначені для патрулювання неподалік від берега. У спокійному Азовському морі, коли нема штормів, вони можуть "поганяти" танкери, які слідують в російські порти. Але це проблематично в штормовий сезон, який вже розпочинається з осені.

Для проживання моряків і в якості складів слугуватиме нещодавно прибулий корабель управління "Донбас". Буксир "Корець", з яким вони разом пробивали Керченську протоку, так само стане одиницею бази. Всі ці кораблі сьогодні в Маріуполі.

Окрім цього, розглядається варіант перекидання на Азов двох нових десантно-штурмових катерів "Кентавр", водотонажністю 47 тон і осадкою в 1 м.

Читайте також: "Москітний флот": Що за штурмові бронекатери "Кентавр" боронитимуть Україну

За планами нашого командування, в 2019-му році ми вже повинні приймати до складу флоту перший ракетний катер "Лань". Звісно ж, з крилатими ракетами "Нептун" на борту.

Про нього ми всі давно мріємо і дуже чекаємо. Оскільки, "Нептуном" можна знищити противника на відстані в 300 км. Окрім комплексу на борту катера, планується, що "Нептуни" прикриватимуть море і з берегової лінії. Все це має запрацювати в 2019-му році.

Не факт, звичайно, що "Лань" попливе в Азовське море. По-перше, важливо побачити, якою буде Азовська морська база в Бердянську, бо зараз там відсутня інфраструктура для обслуговування кораблів. По-друге, його водотонажність - 445 т., а осадка - 3,40 метри хоч і підходить для того, щоб вільно почувати себе навіть в неспокійних водах Азова, та все ж в Чорному морі нам він також дуже потрібен.

Окрім українських катерів до Бердянська прибуть "Айленди". Не виключено, що до штатного старенького озброєння додадуться "Нептуни". Так принаймні планувалося раніше. Їхня водотонажність 170,9 тон, а осадка 2,13 метри. Вони можуть спокійно себе почувати як в Чорному так і Азовському морях, далеко від берега. Тому саме "Айленди" розглядаються катерами, на яких можуть бути покладені завдання безпосередньо в морі, а теоретично навіть патрулювання неподалік Керченської протоки - це дозволяє угода про спільне використання Азовського моря з Росією від 2003-го року.

Враховуючи перспективи, у 2019-му році Азовське море, яке вже зараз є піар-проектом влади, буде реально захищене у військовому плані. Попри 42 кораблі російського флоту, серед яких два корвети з "Калібрами", Кремль не здатен до військового конфлікту на Азові через страх порушити міжнародне морське право та нарватися на ще більші санкції.

Україна ж все робить правильно. Важливим моментом є знайти достатню кількість моряків. У ВМС існують проблеми з особовим складом, в тій же Одесі чимало моряків проживають на кораблях, грошей, які покривають винаймання житла зазвичай недостатньо. Сімейні проблеми часто стають причиною до звільнень. ТОму в Маріуполі та Бердянську важливо передбачити достатню кількість житла, в першу чергу, для сімейних людей. Бо навряд чи їх порадує перспектива жити на кораблі "Донбас".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme