АТО в рамках ООС: Кого ловитимуть українські бійці у Краматорську

Час від часу бійці Операції Об'єднаних сил проводять Антитерористичні операції у звільнених містах Донбасу поруч з лінією розмежування

Фото – Операція Об'єднаних сил

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію на Донбасі. Днями прес-центр штабу ООС оприлюднив інформацію про підготовку в місті Краматорськ Донецької області превентивних заходів з протидії терористичним та диверсійним загрозам. У зв'язку з цим командування Об'єднаних сил закликало жителів міста не покидати без нагальної потреби своїх домівок, дотримуватися правил особистої безпеки та поводження з підозрілими предметами, вибухонебезпечними речовинами тощо.

Також краматорців попередили, що у разі необхідності пересування в інші райони міста, з метою уникнення непорозумінь, їм краще мати при собі документи, що посвідчують особу (паспорт, посвідчення водія, довідка про навчання тощо).

При цьому командування ООС поспішило заспокоїти жителів міста: ситуація з терористичною загрозою знаходиться під контролем, а у випадку отримання інформації про причетність невідомих осіб до ДРГ або терористичних підрозділів бойовиків – закликало негайно повідомляти відповідні служби.

Варто відзначити, що це будуть далеко не перші подібні заходи в рамках ООС. Не далі, як 3 жовтня за наказом командувача Об'єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва у місті Волноваха Донецької області також було проведено оперативно-профілактичні заходи силами Національної поліції та Національної гвардії України зі складу Об'єднаних сил.

За повідомленням прес-центру ООС, в рамках спецоперації було розкрито ряд злочинів та виявлено 78 адміністративних правопорушень, зокрема – осіб, причетних до незаконних збройних формувань та таких, що нелегально перебувають на території держави.

Тоді командувач Об'єднаних сил Наєв наголосив, що в районі проведення операції ведеться планомірна робота з покращення криміногенної ситуації в прифронтових населених пунктах. Як бачимо, на черзі – Краматорськ.

Також можна згадати, як 31 липня та 01 серпня цього року Об'єднані сили провели у Лисичанську превентивні заходи з протидії терористичній та диверсійній загрозам.

Тоді так само мешканців міста просили не покидати без нагальної потреби своїх домівок, дотримуватися правил особистої безпеки та поводження з підозрілими предметами і вибухонебезпечними речовинами. Щоправда, чим все закінчилось і з якою метою проводилось – офіційно так і не повідомили, тому жителі Лисичанська досі обговорюють дві версії: зачистка міста від бойовиків, які "залягли на дно" і антитерористичні навчання.

Що важливо, під всі ці антитерористичні заходи підведене національне законодавство. Так, згідно з вимогами пункту 8 Постанови Кабінету Міністрів України №92 від 18.02.2016 р. "Про затвердження Положення про єдину державну систему запобігання, реагування і припинення терористичних актів та мінімізації їх наслідків", прийнято рішення щодо встановлення у Донецькій та Луганській областях і АР Крим рівня терористичної загрози "ЧЕРВОНИЙ". Це дозволяє командувачу Об'єднаних сил генерал-лейтенанту Сергію Наєву у будь-який момент санкціонувати та проводити відповідні заходи.

До речі, згадана постанова Кабміну є відкритою і громадяни завжди можуть ознайомитись із заходами, що вживаються тими чи іншими суб'єктами боротьби з тероризмом відповідно до визначених рівнів терористичних загроз.

Доцільність таких антитерористичних заходів не повинна викликати сумнівів, адже лінія розмежування є далеко не "герметичною" і під видом мирних громадян з окупованої території на мирну українську землю регулярно просочуються як колишні бойовики, які розчарувались в ідеалах "русского міра", але ще не відповіли за свої злочини проти України, так і діючі терористи, закинуті з метою диверсійних чи шпигунських дій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна