"Антонов" оскаржить у суді створення "Укроборонпромом" наглядової ради

ДП "Антонов" оскаржуватиме в суді рішення про створення наглядової ради від "Укроборонпрому"
 

"Антонов" оскаржить у суді створення "Ук…
Фото: ДП "Антонов"

Про це під час прес-конференції заявив голова профкому Профспілки авіабудівників України на ДП "Антонов" Віктор Гуска, інформує Depo.ua.

"Ми радились із трудовим колективом підприємства, і вирішили, що будемо оскаржувати в суді рішення "Укроборонпрому" створити наглядову раду для ДП "Антонов", – сказав Віктор Гуска.

Рішення судитись із "Укроборонпромом" Гуска пояснює тим, що статут наглядової ради виписаний так, що "Антонов" віднині буде вимушений погоджувати із "Укроборонпромом" будь-який свій крок, як то невеликі закупівлі чи кадрові рішення в структурі самого "Антонова". І при цьому – наглядова рада від "Укроборонпрому" має право по суті самовільно звільняти керівника ДП "Антонова", і навзамін призначати свого "довірену особу".

Окрім цього, за словами Гуски, "Укроборонпром" по суті порушив домовленості, яких досягла влада та представники авіаційної галузі.

"Створювати наглядову раду мали у випадку, якщо б "Антонов" перетворили на авіабудівний холдинг, котрий вивели з-під порядкування "Укроборонпрому", – розповів очільник профкому "Антонова".

При цьому, як випливає зі слів Гуски, "Укроборонпром" не мав також політичного права призначати наглядову раду для ДП "Антонов".

"Укроборонпром" не дав за 5 років жодного замовлення для "Антонова", хоча заявляв метою "розвиток українського авіабудування".Натомість – "Укроборонпром" забрав у формі внесків 260 мільйонів гривень, яких би вистачило як мінімум для вирішення фінансових проблем Харківського авіаційного заводу", – заявив Гуска.

Нагадаємо, 24 листопада Державний концерн "Укроборонпром" вирішив змінити систему корпоративного управління Державного підприємства" Антонов", а саме – створити наглядову раду, як вищий керівний орган з функцією незалежного контролю.

26 листопада Віктор Гуска заявив, що через злий умисел "Укроборонпрому" в інтересах західних конкурентів у держпідприємства "Антонов" виникли проблеми з фінансами і зриваються контракти.

Читайте також: Україна озброює світ: Як ми просуваємось на ринок Латинської Америки

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"