ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Агенти Кремля: Що відомо про активістів кримського Євромайдану, яких "пов'язала" СБУ

СБУ викрила у Львові угруповання, яке нібито на замовлення представників країни-агресора влаштовувало провокаційні акції в місті

Depo.Війна
12 жовтня 2017 20:36
ФОТО: depo.ua

На сайті СБУ сказано про групу радикалів, були проведені обшуки в домівках і офісі, вилучені комп'ютери із матеріалами та доказами протиправної діяльності. Окрім цього СБУ повідомляє, що учасники групи поширювали у соціальних мережах матеріали, спрямовані на дестабілізацію політичної ситуації у регіоні.

"Комплексне експертно-лінгвістичне дослідження встановило наявність публічних закликів до насильницького повалення державної влади у публікаціях, що зловмисники поширювали в Інтернеті", - зазначає сайт СБУ.

В соцмережах відомі журналісти та активісти активно пишуть, що СБУ "накрила" активістів "Автономного Опору." Зокрема, серед затриманих відомі прізвища Максима Осадчука, Дениса Мацоли, Ярини Волошин, Антона Парамбуля, Катерини Бенюк і Ростислава Сукача. Загалом затриманих дев'ять. Журналістка "Громадського" Анастасія Станко написала, що Максим Осадчук був воїном батальйону "Айдар" та активістом Євромайдану в Криму.

Велика кількість людей пишуть, що знали затриманих і взагалі звинувачують СБУ у репресіях. Мовляв, серед активістів є люди, котрі брали участь в акціях у Криму, коли відбувалася російська агресія.

Голова правління Восток-SOS Олександра Дворецька наводить відео акції в Сімферополі. Коли Осадчук та Мацола брали в ній участь (15 секунда) в оточенні російських військових. Мовляв, обвинувачені є активістами кримського Євромайдану.

Під СБУ навіть мітинг влаштували проти репресій. Спецслужбу звинувачують у методах ФСБ. Відомий журналіст, фотограф Костянтин Реуцький зазначає, що Осадчук та Мацола з тієї ж групи активістів, що і в'язень Кремля Кольченко. А СБУ "опрацьовує" активістів без адвокатів.

Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 109 та ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України: "Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України" (від 3 до 5 років).

Що відомо про "Автономний Опір"

Про організацію навіть є стаття на "Вікіпедії". Зокрема, в 2009 році вони нібито офіційно народилися. Брали активну участь у маршах на честь Героїв Крут, протестували проти незаконних забудов у Львові і так далі.

У 2013 році зафіксовано велику кількість політичних репресій проти активістів "Автономного Опору", цього разу з боку діючої влади у Львові — партії ВО "Свобода": у квітні партія рейдерськими методами відбирає у "Автономного Опору" традиційний Парад Вишиванок, у червні й серпні охорона народного депутата Юрія Михальчишина здійснює фізичні розправи над активістами й зриває антизабудовні пікети. За заявою, написаною Михальчишиним в міліцію, де він звинувачує автономів у "погрозах життям й здоров'ям народному депутату".

Основною ідеєю руху "Автономний Опір" є боротьба за національне і соціальне визволення країни. Головні цілі автономних націоналістів — свобода народів і свобода людини, національна і соціальна воля українців. Свої ідеї "Автономний Опір" черпає із постулатів Третього Збору ОУН, основним гаслом якого є "Волю народам — волю людині".

На сайті організації можна знайти пости щодо підтримки незалежності Каталонії, протест проти скасування "радянських свят", зокрема проводили марш у Києві з нагоди "дня трудяг", 1-го травня. Також проводять марші з нагоди дня народження Бандери і так далі.

"Автономний Опір" виступає за революційний соціалізм і пряме народовладдя та проти капіталізму.

Що могло стати причиною затримання

Цілком можливо, що СБУ стало відомо про певні акції, які готує ця організація до 14-го жовтня. Також правоохоронці встановили, що зловмисники, прикриваючись соціальними гаслами, брали участь в акціях протесту, замовлених кремлівськими пропагандистами. Співробітниками спецслужби зафіксована причетність ватажків групи до низки актів вандалізму, у тому числі проти консульських і дипломатичних установ іноземних країн, що функціонують у регіоні.

Наразі сказати, чи брала організація участь у суто замовних акціях неможливо.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна