Кого приведуть в Київраду партії-лідери перегонів: Аналіз перших десяток

У списках політичних сил, які перебувають на вершині електоральних уподобань, багато як цікавих, так і сумнівних персонажів

Економічний і політичний оглядач
Кого приведуть в Київраду партії-лідери…

З великого сонму партійних команд, що рушать на чергові вибори до Київської міської ради, соціологи дають шанси на подолання прохідного бар'єру лише кільком брендам. Depo.ua вивчає списки цих політичних сил аби отримати уявлення про потенційний склад майбутньої Київради.

Деякі партійні організації, що раніше подали документи на реєстрацію, вже отримали постанови Київського тервиборчкому про допуск їхніх кандидатів до виборів. Дехто ще перебуває на стадії перевірки та реєстрації. Втім, персональна наповнюваність кандидатських реєстрів вже є відомою і дозволяє сформувати загальне враження про потенційну якість депутатського корпусу.

Отже, у переліку партій, що долають чи наближаються до 5-відсоткової позначки, перебуває десь сім політичних сил. Показово, що рейтинги цих утворень, принаймні за розташуванням у турнірній таблиці, практично збігаються з тим, як розподіляються голоси опитаних громадян і відносно їхніх кандидатів у мери.

Слід зауважити, що політичні сили ідуть до Київради, як це визначає новий закон про вибори, двома флангами. З одного боку є єдиний виборчий список кожної партії, який виступає у ролі партійного обличчя. Також учасники перегонів висувають своїх кандидатів у 13 територіальних округах, де виборці окремо голосуватимуть за назви партій, а визначившись з партією, мають обрати й якесь прізвище з короткого територіального списку цієї політисили, що складатиметься з шести осіб. Безпрецедентно складна система підрахунку результатів дозволить визначити, скільки депутатів від кожної сили, що подолала 5-відсотковий бар'єр, опиниться в депутатських кріслах, і хто з "окружників" партій-переможців також удостоїться такої честі.

Партіям, формуючи всі ці списки і висуваючи кандидатів, довелося провести доволі громіздку роботу: треба було відібрати кандидатів і в загальний список, і в короткі списки на кожен з 13-ти терокругів. Тож не дивно, що у кандидати потрапила дуже різношерстна публіка: від авторитетних громадських діячів до сумівних ноунеймів і відомих будівельних "рішал". Участь подібної якості кандидатів лідери партій намагалися якось замаскувати і відправити на віддалені терокруги.

Кого веде в"УДАР" до Київради

Перша двадцятка єдиного списку "Удару" Віталія Кличка загалом виглядає досить пристойно - принаймні сильно зашкварених кандидатів упорядникам вдалося уникнути. Переважно це функціонери нинішньої владної команди Кличка, які є депутами Київради, керівниками різних її підрозділів, громадськими активістами та наближеними представниками підприємницьких кіл.

Враховуючи сьогоднішні партійні рейтинги, з великою ймовірністю в Київраду пройде перша десятка єдиного списку і по одному-два кандидати в терокругах.

1. Віталій Кличко, чинний мер Києва та відомий боксер у минулому.
2. Олександр Шовковський, екс-голкіпер київського Динамо та збірної України з футболу.
3. Юлія Лимар, журналістка, співзасновниця інформагентства і сайту Главком.
4. Катерина Кириченко, колишня помічниця екс-нардепа Дмитра Андрієвського (був обраний у Раду за округом в Солом’янському районі Києва).
5. Владислав Андронов, колишній державний секретар Міністерства аграрної політики та продовольства України.
6. Роман Романюк, юрист, колишній нардеп від БПП., екс-член ради по судовій реформі при президенті України.
7. Дмитро Білоцерковець, екс-нардеп від БПП, з 2016 року — радник міського голови Віталія Кличка з питань благоустрою.
8. Володимир Бондаренко, один з радників Кличка.
9. Леся Петровська, сурдоперекладачка.
10. Юлія Хан, керівниця Департаменту молоді та спорту в КМДА.

А от в окружних списках "Удару" можна знайти деяких цікавих персонажів. Серед таких - чинний заступник голови КМДА і колишній керівник найбільшого комунального підприємства столиці, яке зводить житло В’ячеслав Непоп. Він йде у списках партії Кличка по Солом'янському району столиці. З його прізвищем пов'язано кілька гучних скандалів. Зокрема, щодо забудови Києва, привласнення комунального майна, несправедливих тендерів та інших.

Також в лавах команди Кличка знаходимо Володимира Шарія, який працював заступником директора на підприємстві групи компаній "Ковальська" (будівництво) і був помічником-консультантом народного депутата 5-го скликання від "Партії Регіонів" Сергія Рижука.

Шарій, за даними "Чесно", був фігурантом антикорупційного розслідування через невнесення в декларацію відомостей щодо чотирьох підприємств. За даними ЗМІ, йому належить декілька фірм, а також – частка в компанії "Укрміськбудпостач", що займається оптовою торгівлею будівельними матеріалами.

Є в складі ударівських висуванців і протеже подружжя Герег, власників мережі "Епіцентр". А також люди одіозного київського забудовника Вадима Столара - нардепа від ОПЗЖ.

Більше про забудовників у списку Кличка читайте в огляді Depo.uaКоманда "залиште нам все як є"

Примітно, що Кличко колись опинився у центрі скандалу, дезавуювавши публічно свій зв'язок зі Столаром, тоді як недруги мера виклали відео з ресторану з моментом дружного вітання з боку Кличка на адресу депутата. Поява ж людей, пов'язаних зі Столаром в списках доводить, що Кличку є що розповісти про стосунки з цим громадянином.

Список до Київради від партії "Слуга народу"

У свою першу десятку в поході на Київраду партія президента включила маловідомих широкому загалу людей, серед яких лише кілька прізвищ, за які може зачепитись око обізнаного спостерігача.

1. Євгенія Кулеба, дружина міністра закордонних справ України, волонтерка.
2. Михайло Присяжнюк, адвокат і телеведучий з СТБ.
3. Олена Говорова, призерка Олімпійських ігор.
4. Юрій Федоренко, голова громадської організації "Твердиня", що бореться проти незаконних забудов у столиці.
5. Владислав Трубіцин, букиніст і любитель антикваріату.
6. Лілія Пашинна, адвокатка.
7. Георгій Зантарая, перший чемпіон світу з дзюдо в історії України.
8. Андрій Вітренко, заступник міністра освіти і науки України.
9. Вікторія Бурдукова, телевізійна продюсерка.
10. Зоряна Скалецька, ексміністерка охорони здоров'я.

Примітно, що "слуги" у формуванні свого київського списку відійшли від практики призначення першим номером - свого кандидата у мери. Тож замість Верещук список очолила Євгенія Кулеба. Появу Кулеби першою в списку можна пояснити тим, що "слуги" вважають, що Верещук провалює виборчу кампанію. Або Верещук сама відмовилася від першого номеру - ходили чутки, що кандидатка в пані-мери знаходиться на межі того, щоб взагалі знятися з виборів.

Другий номер списку знайомий здебільшого любителям телешоу у стилі "сімейна драма" - саме такий продукт видає на одному з каналів Пінчука колишній адвокат Михайло Присяжнюк.

Цікавою є особистість п'ятого номеру списку Владислава Трубіцина, який пов'язаний зі столичним книжковим ринком "Петрівка" і бере участь у протистоянні між забудовниками і торгівцями стосовно переділу території базару. Нібито - на боці книгарів.

Читайте також: З ким і чим Зе-команда йде до киян

Доповнюють картину ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька, яка уславилася показовою ізоляцією з евакуйованими з китайського Уханю громадянами України та наступною за тим відставкою з посади. А також телепродюсерка Вікторія Бурдукова, що брала участь у створенні телепроекту "Ревізор", в якому ведучим виступав ресторатор та  можливий майбутній мирний переговірник Микола Тищенко.

Про неоднозначність окружних висуванців "Слуги народу" можна судити по тому, що, наприклад, в Дарниці "Слугу народу" представлятиме, серед інших, такий собі Тихон Слюсарев. Він - брат близького помічника Алли Шлапак, відомої соратниці Леоніда "Космоса" Черновецького, яка нині осіла у київській "Батьківщині". Спостерігачі одразу запідозрили, що Тихон потрапив в "слугу" не просто так, а за невеличку компенсацію. Але ті пояснюють, мовляв, іхні політичні траекторії обрано виключно "по любві".

Кого веде в Київраду "Європейська солідарність"

Партія попереднього президента першим номером поставила екс-першу леді Марину Порошенко. З великою долею вірогідності наявність цього прізвища начолі списку додасть кілька балів партії на виборах 25 жовтня, адже по-перше, у неї доволі високий рівень впізнаваності. По-друге, для виборців "Євросолідарності" прізвище Порошенко у виборчих списках відіграватиме мобілізаційну роль, ті хто довіряють Петру, скоріш за все довірятимуть і Марині.

1. Марина Порошенко, дружина Петра Порошенка.
2. Володимир Прокопів, секретар Київради.
3. Леонід Ємець, екснародний депутат від "Народного фронту".
4. Динара Габібуллаєва, лідерка молодіжного крила ЄС.
5. Олександр Погребиський, волонтер.
6. Сергій Таран, політолог.
7. Людмила Ковалевська, економіст-міжнародник.
8. Віктор Кононенко, генерал СБУ.
9. Костянтин Усов, колишній тележурналіст та депутат ВР.
10. Ольга Галицька, юристка.

В першій десятці списку традиційні для "ЄС" ветерани, волонтери та громадські активісти. Звертає на себе, серед інших прізвище Леоніда Ємця, який за минулий рік примірявся і до "Голосу", і до проекту Борислава Берези. Але врешті опинився на третій позицій в списку Порошенка.

Також примітне прізвище у 9-го номеру - Костянтина Усова. Він починав як журналіст-розслідувач, але став депутатом минулого скликання у Кривому Розі. А його брат Володимир при "зелених" став керівником Державної космічної агенції.

Хто може представляти "Голос" в Київраді

У списку "Голосу" увагу привертає хіба що перший номер - "збитий льотчик" вже епохи президента Зеленського Макс Нефьодов, якого звільнили з посади голови Держмитниці після різкого зниження надходжень до бюджету у минулому та поточному році. 

1. Максим Нефьодов, ексочільник Державної митної служби.
2. Зоя Ярош, президентка Асоціації адвокатів України.
3. Костянтин Богатов, депутат Київради.
4. Аліна Михайлова, лікарка в ООС.
5. Григорій Маленко, підприємець.
6. Тарас Козак, власник інвестиційної групи УНІВЕР.
7. Олександр Лінчевський, колишній заступник міністра охорони здоров’я.
8. Василь Потапенко, контррозвідник.
9. Ольга Гвоздик, правозахисниця.
10. Дар’я Васильченко, функціонерка партії.

"Голос", вочевидь, розраховує, що партію у Київраду більшою мірою тягтиме флагман "голосівської" виборчої кампанії Сергій Притула, який є одним з ймовірних претендентів на вихід у другий тур разом з Кличком.

Кого веде в Київраду "ОПЗЖ"

Партія Бойка-Медведчука висунула кандидатом у мери Києва Олександра Попова, який вже очолював столицю за часів Януковича і є єдиною добре відомою киянам постаттю у першій десятці. 

1. Попов Олександр, ексмер Києва, ексмер Горішніх Плавнів (м. Комсомольськ). 
2. Симуніна Юлія 
3. Царенко Михайло 
4. Плужник Олександр 
5. Букало Олена 
6. Кириленко Ігор 
7. Уласик Юлія 
8. Марк Марія 
9. Мамоян Сергій 
10. Яловий Володимир 

В списку ОПЗЖ примітним є прізвище Михайла Царенка, який у 2012-14 рр працював керівником "Київзеленбуду" і уславився участю у скандалі з підміною дорогих італійських каштанів, що нібито висадили вздовж Хрещатика, на звичайні дешеві.

Четвертий номер списку Олександр Плужник - колишній міліціонер, начальник київського УБОПа, якого Попов, під час своєї мерської каденції намагався зробити керівником міліції Києва. Плужник, як і Попов, виходець з Полтавщини, з Кременчуга, по сусідству з яким і знаходяться Горішні Плавні.

А 10-й номер списку, Володимир Яловий, один з "древніх" київських функціонерів, який працював при Омельченку. І у 2015 році балотувався до Київради від "Єдності" колишнього мера. Тепер же, схоже, задружився з Поповим.

Список "Батьківщини" в Київраду

Першим номером списку партії Юлії Тимошенко йде кандидат у мери від цієї політсили Олексій Кучеренко. В минулому, за часів Кучми, він був очільником Запорізької області. А також очолював Міністерство з питань житлового та комунального господарства під час другої прем'єрської каденції Юлії Володимирівни.

1. Олексій Кучеренко, народний депутат і ексміністр ЖКГ в уряді Юлії Тимошенко.
2. Віталій Нестор, голова київської міської організації Батьківщини.
3. Денис Москаль, правозахисник.
4. Олександра Кужель, екснардепка.
5. Ольга Гоцуляк, педагог.
6. Шлапак Алла Василівна, депутат Київради
7. Зубко Юрій Григорович
8. Марченко Олена Львівна
9. Слончак Володимир Вікторович
10. Тимощук Богдана Анатоліївна

В списку "Батьківщини" впадає в око прізвище вже згадуваної нами вище Алли Шлапак - відомої в Києві діячки, яка увійшла у київську політику в середині 2000-х разом з Леонідом Черновецьким. Алла Василівна сумлінно працювала в його команді до 2011 року, коли зусиллями команди Януковича Черновецького відправили в еміграцію, а його місце зайняв Олександр Попов. Відтоді Шлапак була у кількох партіях та організаціях. Тепер їй виявилося по дорозі з "Батьківщиною", хоча спостерігачі говорять про її близькість із "зеленим" Миколою Тищенком, якому вона буцімто допомагає у розбудові партії Зеленського в Києві.

Скандальний відтінок має і прізвище Дениса Москаля, який у 2012 році самовільно призначив себе головою фракції "Батьківщини" у Київраді. Тоді це захоплення назвали "рейдерським". Особливо за те, що йому потурав тодішній секретар Київради Олесь Довгий, який є пташеням гнізда Черновецького. Завдяки цьому у фракції навіть відбувся розкол. Але згодом ситуацію якось замирили і Москаль балотувався від "Батьківщини" у 2015 році. Та балотується нині.

"Перемога Пальчевського"

Партія Андрія Пальчевського не надто впевнено набирає електоральні бали, хоча його медійна кампанія є всеосяжною і досягає найвіддаленіших столичних куточків. 

Тим часом щодо списку Пальчевського є враження, що туди підбирали людей не за ідеологічною ознакою, а вишукуючи представників різних верств населення.

1. Пальчевський Андрій Іванович, підприємець, телезірка.
2. Батіщева Анастасія Андріївна, студентка.
3. Михайленко Владислав Олегович, депутат Київради від "Солідарності".
4. Власова Ганна Петрівна, адвокатка
5. Пабат Олександр Вікторович, депутат Київради від "Солідарності".
6. Сушко Олена Олегівна, вчителька.
7. Радченко Дмитро Андрійович.
8. Маланчук Олег Борисович, акушер-гінеколог.
9. Григор’єв Олександр Юрійович.
10. Сьомик Юлія Олександрівна, помічник нардепа.

Цікаво, що в списку є діючі депутати Київради від не зовсім, здавалося б, симпатичної самому Пальчевському "Солідарності". Наприклад, той же Олександр Пабат, відомий своєю участю у багатьох політичних скандалах і комунальних оборудках. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme