Команда "залиште нам все як є": Кличко веде в Київраду забудовників

Партія чинного мера Києва Віталія Кличка "Удар" оприлюднила партійні списки в Київраду. В них багато чинних депутатів, чиновників, керівників КП та підприємців, але що більш варто уваги – там є забудовники, яких пов’язують із сірими кардиналами столиці

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Команда "залиште нам все як є": Кличко в…

Ці люди обіймали посади і були при владі вже не перший рік, мають зв’язки і налагоджені системи роботи. На жаль, далеко не завжди це робота -   в інтересах киян, враховуючи столичну ситуацію із забудовою і кількістю обманутих інвесторів.

Depo.ua розповідає про особливості списку Кличка.

Номером три від Солом’янського району до Київради зібрався чинний заступник голови КМДА і колишній керівник найбільшого комунального підприємства столиці, яке зводить житло В’ячеслав Непоп.  Коли в 2002 році, за часів мерства Олександра Омельченка було створене комунальне підприємство з питань будівництва житлових будинків "Житлоінвестбуд – УКБ", Непопа призначили його керівником.

Сьогодні КП "Житлоінвестбуд-УКБ" займається будівництвом шкіл та дитячих садочків по всій столиці. Щороку з міського бюджету на це виділяють сотні мільйонів гривень. Окрім цього, очолюване Непопом комунальне підприємство заробляє на зведенні висоток у Києві. Інколи будівництво буває скандальним, наприклад в 2016 "Житлоінвестбуд-УКБ" хотіло забудувати озеро Качине на лівому березі столиці. Тоді кияни стали на захист водойми, а київська влада заявила, що з документами на забудову озера усе гаразд. В КП наголошували, що озеро Качине – взагалі не озеро, а тому його можна засипати і звести на його місці висотки. Зрештою містяни відстояли свою точку зору. Але чи назавжди?

В серпні 2019 слідчі Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області відкрили кримінальне провадження за фактом того, що посадові особи КМДА, спільно з керівниками столичних комунальних підприємств і службовими особами приватних фірм створили схему з привласнення і розтрати бюджетних коштів. Відповідно до ухвали Дніпровського райсуду Києва від 11 вересня протиправна діяльність полягала у відчуженні квартир, що будувались комунальними підприємствами Києва – "Житлоінвестбуд-УКБ" і "Спецжитлофонд". За даними слідства, КП укладали з приватними компаніями "попередні договори купівлі-продажу квартир", у яких зазначалися ціни нижче ринкових. Фірми гроші за квартири не сплачували. Натомість ці компанії підшукували реальних покупців, які за договором "переуступки права вимоги" сплачували: 1) суму, зазначену у "попередньому договорі", на користь комунальних підприємств та 2) 20-30% цієї суми на користь вказаних компаній-посередників.Таким чином у 2016-2019 роках "Житлоінвестбуд-УКБ" уклав "попередні договори купівлі-продажу квартир" з 36 компаніями-посередниками, а "Спецжитлофонд" – з 19.

За другим епізодом йшлося про обставини  перемоги ТОВ "Еко-Буд-Трейд" на "розіграних" тендерах комунальних підприємств КМДА (КП "Спецжитлофонд", КП "Житлоінвестбуд-УКБ", КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва") щодо будівництва та реконструкції житлових будинків і доріг (автошляхів) на загальну суму 521,59 млн грн. А також – у закупівлях на 7,09 млрд грн, які провели КП "Спецжитлофонд" і КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва" у 2017-2018 роках щодо будівництва Подільського мостового переходу через р. Дніпро у Києві, житлових будинків, будівництва каналізації та каналізаційного колектору.

ТОВ "Еко-Буд-Трейд" було засноване у грудні 2014 р. 20 грудня 2015 р. фірма змінила власника і директора, ним став киянин Максим Половко, який через ланцюжок партнерів пов’язаний із компаніями, близькими до екс-директора КП "Житлоінвестбуд-УКБ" Вячеслава Непопа та Михайла Голиці – екс-очільника Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА  та президента АТ "ХК "Київміськбуд".

КП "Спецжитлофонд", яке також зводить будинки в столиці, з 2016 року очолює депутат Київради, член постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування Володимир Шарій. І це наступний в списку в Київраду від "УДАРу", №2 два від Деснянського району (Троєщина). Працював заступником директора на підприємстві групи компаній "Ковальська" (будівництво), був помічником-консультантом народного депутата 5-го скликання від "Партії Регіонів" Сергія Рижука.

Шарій, за даними "Чесно" був фігурантом антикорупційного розслідування через невнесення в декларацію відомостей щодо чотирьох підприємств, чим порушив вимоги фінансового контролю. За даними ЗМІ, йому належить декілька фірм, а також – частка в компанії "Укрміськбудпостач", що займається оптовою торгівлею будівельними матеріалами.

Шарія називають помічником екссоратника Леоніда Черновецького Дениса, який вважається  новим "смотрящим" за Києвом від Зеленського. І людиною Єрмака. І сірим кардиналом столиці, після того, як він дещо відтер з цих позицій "кардинала" Столара.

Але і Столар, а точніше – його інтереси, в цьому списку можна припустити що представлені. Номер 10 від Голосіївського району (округ 1) – Кушнір Ілля Ігорович – син глави правління найбільшого столичного забудовника ПАТ "ХК" Київміськбуд" Ігоря Кушніра, призначеного на цю посаду ще "регіоналом" Поповим. Подейкують, що Кушніра Попову порекомендував дружній Столару Сергій Льовочкін. З великою долею вірогідності можна припустити що Кушнір – теперішня креатура біло-синіх. І бізнес-партнер Вадима Столара – колишнього акціонера банку-банкрута CityCommerce Bank, співвласника київського бізнесцентру 101 Tower, якого не лише пов’язують (ці дані не доведені в судовому порядку) із низкою скандальних забудов у столиці, але й називають сірим кардиналом київської влади.

У липні 2016-ого – журналістам вдалося зафіксувати , як Вадим Столар летів одним чартером з Кушніром. А в липні 2019 Нацполіція обшукала фірму, пов’язану зі Столаром і Кушніром, стосовно офісно-житлового комплексу  "Victory V" біля цирку.

Номером другим від Голосіївского району (округ 1) іде колишній перший заступник голови Департаменту благоустрою КМДА Тарас Панчій – полум’яний борець з київськими МАФами. Демонтаж ларьків і об'єктів пересувної торгівлі часто відбувався з порушенням закону, жалілися дрібні підприємці. Так, за даними власників київських автокав'ярень, демонтажні бригади КП "Київблагоустрій", масово, без дотримання процедури, ночами знімали колеса з їхніх автомобілів. За даними "Укрінформу "  під час скандалу в грудні 2016 року, викликаного погромом кіосків поруч з метро "Політехнічний інститут", Панчій прославився фразою, адресованої підприємцям - "рішення суду - не документ".

По Дарницькому району (округ 2) номерами першим і шостим ідуть брати Гончарови: Володимир і Олександр, обидва - депутати Київради. Яких називають смотрящими в КМДА від Герег і представниками інтересів Герег у Київраді. Володимир в "Епіцентрі" працює з 2005 року, пройшов шлях від заступника начальника відділу "Покриття для підлоги, плитка" до заступника генерального директора ТОВ "Епіцентр К". Ставши заступником ген директора через рік пройшов до Київради.

 Його старший брат Олександр — юрисконсульт у цій же компанії, в 2015 став депутатом Київради і в тому ж році - юристом у ТОВ "Епіцентр К". 

І нарешті номер 8 від Печерського району (округ 8) Романюк Роман Сергійович – голова підкомітету з питань правового статусу Вищої ради правосуддя. Саме він очолював в 2009—2010 партію "Нова Країна" до того як її було перейменовано в "УДАР". За даними джерел Depo.ua він має хороші стосунки з судами і правоохоронними органами, в тому числі і завдяки своєму фонду допомоги правоохоронцям. Допомагає Кличку вирішувати складні юридичні питання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme