Нові обличчя, міцні господарники і Кличко: Зареєстровані кандидати в мери Києва та їхні шанси

Серед більше ніж десятка суперників чинного столичного мера лише троє-четверо можуть претендувати на спаринг з Кличком 

Економічний і політичний оглядач
Нові обличчя, міцні господарники і Кличк…

Отже, Київський тервиборчком зареєстрував кандидатами у мери столиці Віталія Кличка та ще шістнадцятьох претендентів. І хоча лідер перегонів, якщо вірити соціології, вже давно відомий, в кожного з кандидатів є свої резони для участі в цій завідомо програшній грі: хтось намагається "прокачати" себе і свою політичну силу, хтось - задовольнити особисті амбіції кількома відсотками голосів, а хтось - виконує суто технічну функцію.

Depo.ua аналізує роль кожного кандидата у цій боротьбі, їхні мотиви та шанси досягти бажаного.

Кого допущено до участі у виборах мера Києва:

  • Ірина Верещук, "Слуга народу";
  • Віталій Кличко, "УДАР";
  • Андрій Пальчевський,"Перемога Пальчевського";
  • Михайло Поживанов,"Радикальна партія";
  • Діана Гранцева, самовисуванка;
  • Олексій Кучеренко, "Батьківщина";
  • Єгор Фірсов, "Екологічна альтернатива";
  • Сергій Притула, "Голос";
  • Микола Томенко, "Рідна країна";
  • Сергій Гусовський, "За майбутнє";
  • Юрій Левченко, "Народовладдя";
  • Олександр Омельченко, "Єдність";
  • Олександр Попов,"Опозиційна платформа - За життя";
  • Віктор Петрук,"Громадянський рух "Хвиля";
  • Ігор Смешко, "Сила і честь";
  • Максим Гольдарб, самовисуванець;
  • Сергій Шахов, "Наш край".

З огляду на наявну на сьогоднішній день соціологію, хоч вона і викликає певні нарікання, цю групу достойників можна поділити на три умовних загони: повні аутсайдери, претенденти на другий тур і, власне, Кличко.

Навіщо Кличку перемога в першому турі

Чинний мер з рейтингом у майже 44% й справді стоїть особняком в цьому списку, адже його найближчі переслідувачі не дотягують і до 10%. Принаймні поки що.

Колишній професійний боксер намагається продемонструвати киянам свою господарську звитягу мало не щоденним перерізанням стрічечок та закладанням капсул. Нові садочки, школи, лікарні, паркинги, фонтани, парки, меморіали, скульптури і навіть новозведені паркани навколо майбутнього метро - все йде на вівтар майбутньої перемоги. 

Очевидно, що найкращим варіантом ровитку подій для Віталія Володимировича була б перемога у першому турі з більше ніж половиною голосів виборців. Це дало би йому важливі козирі в розмові з Офісом президента, якому буде важче переконати суспільство у необхідності, в такому випадку, призначити іншого, відмінного від Кличка, голову КМДА. Адже переконлива перемога буде явним вказівником, що мешканці столиці бажають для Кличка нероздільної влади над містом.

Читайте також: Команда "залиште нам все як є". Кличко веде в Київраду забудовників

В той же час, перемога в першому турі створює для Кличка додаткові перспективи напередодні наступних президентських виборів, до яких київський мер підспудно готується ще з часу Майдану, коли він був одним з лідерів протестного руху і поступився президентськими амбіціями Петру Порошенку. Вигравши за один хід, Кличко перетворюється у визнаного лідера і отримує потужну електоральну платформу для наступу на Банкову.

В той же час навколо є багато недоброзичливців, яким тотальна перемога Кличка не сподобається. І першим у цьому списку стоїть чинний президент Володимир Зеленський, якому, здається, не вистачить відведених п'яти років першого терміну аби закінчити своє "Велике будівництво". Небажаним є тріумф Кличка і для таких потенційних претендентів на майбутнє президентство, як Віктор Медведчук - вже з кількох джерел пролунала інформація, що кум російського президента Путіна акумулює сили і ресурси для рішучого ривка за українською булавою. Загалом, здається, єдиний, кому потрібна перемога боксера у першому турі - це сам Кличко. 

Хто в другому турі з Кличком: "шоумени" проти "міцних господарників"

Шанси потрапити у другий тур, з огляду на соціологію, мають комік Сергій Притула з "Голосу", Олександр Попов з ОПЗЖ, Ірина Верещук зі "Слуги народу" і, з натяжкою - представник "Батьківщини" Олексій Кучеренко та Андрій Пальчевській з партії імені себе. Електоральне поле цієї п'ятірки перебуває в зоні антирейтингу Віталія Кличка, який соціологи оцінюють у 35-37%%.

Умовно ця п'ятірка претендентів ділиться за принципом "міцні господарники" проти "нових облич". І тут Ірина Верещук конкурує швидше з Сергієм Притулою, адже обидва виступають зі схожею риторикою і роблять акцент на шоу.

Натомість Кучеренко та Попов, як представники гвардії "колишніх", хизуються своєю господарською вдачею і досвідом. Кучеренко пропонує побачити в ньому знавця комунальних та економічних процесів, завдяки чому він зможе налагодити столичний побут від самого низу і до космічного рівня. Попов козиряє відкритими при ньому станціями метро, лікарнями та школами (кількість яких, треба визнати, за нинішніми мірками була справді високою, але хіба це залежало тільки від очільника міста).

І, нарешті, п'ятий претендент, який увірвався у коло лідерів завдяки потужній медійній кампанії, Андрій Пальчевський, за віком ніби має потрапити у когорту "господарників". Але "мачо", схоже, розривається між "разумними та красивими", намагаючись хитро всістись на два стільці - і показати якісь практичні знання, і зробити гучні заяви.

Для кожного з цих п'яти кандидатів потрапляння у другий тур буде великим святом, оскільки це додасть їхнім політсилам додаткового авторитету. В той же час, найбільш болісним провал у цій кампанії може стати для Ірини Верещук, адже вона єдина, кому потрапляння в другий тур справді необхідне. Цього чекають і президент і партія "Слуга народу". Тоді як для Притули, Пальчевського, Кучеренка та Попова надзавданням від їхніх партбосів і бенефіціарів є не дати Кличку перемогти у першому турі.

Майже технічні кандидати

На цю мету працюють й більшість так званих аутсайдерів перегонів, завданням яких є розмивання електорату Кличка. Саме таку мотивацію можна угледіти у Єгора Фірсова, колишнього партійного соратника Кличка.

Також дехто з аутсайдерів працює проти п'ятірки друготурових фаворитів, аби допомогти одному і не пустити у другий раунд іншого. В цій ролі "гармонійно" наприклад виглядає Юрій Левченко, колишній нардеп-свободівець, чиєю мішенню є одночасно і Кличко, і Притула.

Зустрічаються серед кандидатів і ті, хто участю у виборах реалізує свої особисті амбіції - як, наприклад, колишній очільник міста Олександр Омельченко. Сансанич системно бере участь у всіх перегонах в Києві відтоді як позбувся посади в середині 2000-х. І хоч і не має шансів, все ж таким чином намагається "зігрітись" у компанії молодших колег.

Читайте також: Як Кличко і Порошенко випихають "слуг" з політичного рингу столиці

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme