Чому для "Ахметенерго" і Кличка є щастям відсутність газу на ТЕЦ-6

Враховуючи нещодавні слова топ-менеджерів "Київенерго" про те, що влітку виробляти гарячу воду невигідно, нинішнє відключення ТЕЦ-6 від газу грає навіть на руку монополісту

Чому для "Ахметенерго" і Кличка є щастям…

Мабуть, не було жодного року, щоб "Київенерго" звітував про те, що в них немає боргів і їм ніхто нічого не винен. Навіть кілька років тому, коли столична влада звітувала, що ледь не 100% платежів за комуналку кияни сплачують, у монополіста продовжували стверджувати, що містяни мають борги на сотні мільйонів. 31 травня уся Троєщина і Оболонь були відключені від гарячого водопостачання. У "Київенерго" заявили, що їм припинили подачу газу на ТЕЦ-6, яка і виробляла гарячу воду для мешканців двох величезних спальних районів. А немає газу – немає і гарячої води.

За переконаннями монополіста, головна причина такої ситуації – борги столиці за теплоенергію, які станом на 1 травня становили 4,9 млрд. гривень. Про це йшлося в новині від 30 травня на офіційному сайті "Київенерго". Ось її скрін-шот.

Але дивна річ, що в новині на цьому ж сайті від 23 травня вказується, що борги столиці за теплоенергію станом на те ж 1 травня становили 4,2 млрд. гривень.

Різниця в 700 млн. гривень залишає більше питань, аніж відповідей.

Не слід забувати і про те, що менш ніж за тиждень до відключення гарячої води на Троєщині і Оболоні гендиректор "Київенерго" Олександр Фоменко казав, що їм абсолютно невигідно виробляти гаряче водопостачання влітку. Мовляв, куб гарячої води має коштувати у цей період ледь не 300 гривень, а зараз кияни сплачують за цю послугу трохи більше 80 грн. Тобто, топ-менеджер монополіста фактично казав, що виробництво гарячої води наразі для них є суцільним фінансовим збитком. Тому в якійсь мірі припинення постачання газу на ТЕЦ-6 навіть вигідно для "Київенерго", адже їм не потрібно виробляти збиткову для себе гарячу воду. Монополіст сам не зміг би просто так відрубити гаряче водопостачання для кількох тисяч будинків. А з відключенням газопостачання проблема вирішилася сама собою.

Та у компанії вирішили не зупинятися на цьому і вже думають, як вберегти під час опалювального сезону і без того підмочену репутацію. Офіційна позиція "Київенерго" вказує на те, що припинення газопостачання на ТЕЦ-6 може негативно вплинути на майбутній опалювальний сезон. Те, що взимку тепломережі буде проривати можна сказати зі 100-відсотковою гарантією, адже системи старі і їх ніхто масштабно не реконструює. І от коли взимку прорве чергову трубу з теплоносієм і кілька десятків будинків залишаться без опалення, у "Київенерго" знімуть з себе усю відповідальність, мовляв, ми попереджали ще влітку про такі проблеми, коли нам відрубили газ.

Тобто, з одного боку монополісту наче і вигідно, що ТЕЦ-6 стоїть без роботи і не потрібно виробляти збиткову гарячу воду, а також можна зняти з себе тягар відповідальності взимку, коли рватиме труби. Але паралельно з цим у монополіста є дуже велика жага повернути ті 4,9 чи 4,2 млрд. гривень, які їм винні усі користувачі благ цивілізації у столиці. Тому й прослідковується риторика шантажу: боржники мають погасити свої борги, ми тоді заплатимо свої борги за газ і тоді на ТЕЦ-6 буде відновлено подачу блакитного палива. А якщо борги не повернуть – будуть проблеми взимку.

У цій історії дивує також позиція столичної влади. Таке враження, що відключення кількох сотень тисяч киян від гарячого водопостачання – це невеличка проблема накшталт неприбраного під'їзду. Безумовно, мер столиці і його команда знали, що рано чи пізно подачу газу на ТЕЦ-6 припинять через борги. Мільярдні борги за місяць чи два не накопичуються. Та ніхто зі столичних чиновників не потурбувався заздалегідь про те, як виходити з ситуації, коли вимкнуть гарячу воду.

Наприклад, на початку 2009 року, коли газовики теж прикрутили "Київенерго" вентиль, монополіст в розпал опалювального сезону частково перейшов на використання мазуту. Це стосувалося і ТЕЦ-6. Завдяки цьому тоді вдалося уникнути колапсу з відключенням у квартирах киян гарячої води і опалення посеред зими. Сьогодні про використання мазуту ніхто навіть не говорить. А столична влада замість того, щоб попередити проблему і зіграти на випередження, махає руками вже після "бою". Та й то, якось кволо. Усе на що вистачило мера Кличка, це звернутися до Кабміну з проханням заборонити газовикам припинення подачі блакитного палива для "Київенерго".

Хоча варто згадати літо 2014 року, коли у Києві також відключили гаряче водопостачання. Тоді мер Кличко усім розповідав, що таким чином місто економить газ, щоб взимку не замерзнути. Мовляв, краще влітку посидіти без гарячої води, а от взимку бути з теплом. Та згодом виявилося, що гарячу воду по місту відключили через те, що "Нафтогаз" припинив постачання газу для "Київенерго" через борги. А немає газу – немає гарячої води. У 2014 році гарячої води фактично не було ціле літо, а також у вересні і жовтні. Увімкнули її лише на початку листопада. Схоже, ситуація повторюється.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme