З'явилося відео, як Ахмат Кадиров називає християн собаками

Чеченський блогер Тумс Абдурахманов на своєму каналі в YouTube опублікував архівний відеозапис за участю першого президента Чечні Ахмата Кадирова. На записі, датованому 1996 роком, він показує своє ставлення до християн і невіруючих

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Лента.ру".

Під час виступу перед жителями Дагестану Кадиров, який займав тоді пост муфтія Чечні, називає християн і невіруючих "собаками Аллаха". "Ці християни, невіруючі люди - вони всі собаки Аллаха. Але сьогодні, коли цей ворог, агресор, окупант зайшов сюди, я закликаю мусульман всієї Росії і вас теж, дагестанців, щоб ви сказали правду, як вона є", - говорить він. Виступ відбувся в січні, незадовго до закінчення Першої чеченської війни, за кілька місяців до укладення Хасав'юртівських угод.

Опитані "Кавказским узлом" експерти розцінили позицію Кадирова як радикальну. Зокрема, старший науковий співробітник Центру проблем Кавказу і регіональної безпеки МГИМО Ахмет Ярликапов впевнений, що більшість мусульман не поділяють таку точку зору, і підкреслив, що іслам - релігія, багато в чому заснована на думці муфтіїв. "І незначна частина мусульман дійсно може вважати християн ренегатами, піддавшись впливу проповідника", - припустив він.

Аналогічної думки дотримується політолог Олексій Малашенко. "У Корані немає жодної образи прихильників іншої релігії, та й фігурують в ньому християнські персонажі", - нагадав він.

Нагадаємо, що син Ахмата Кадирова, нинішній очільник Чечні Рамзан Кадиров чекає від шоумена Володимира Зеленського єднання українського й російського народів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна