"Зрада" із Бабченком та український сум Елтона Джона: Що світові ЗМІ писали про Україну

В останній тиждень Україна була на передовицях світової преси

"Зрада" із Бабченком та український сум…

Все, звичайно ж, через смерть, а потім воскресіння Аркадія Бабченка та інсценування його вбивства з метою затримання організатора злочину і дискредитації російських спецслужб, які замовили вбивство.

Depo.ua наводить думку виключно авторитетних видань серед сотень, які писали про цю історію.

"Голос Америки" розпочали тренд негативу. Вони зібрали коментарі експертів, де був лише один позитивний. Його автор - екс-радник Гілларі Клінтон американець Адам Пархоменко. "Україна переграла Путіна, а також в процесі схопила як замовного вбивцю, так і особу, яка замовила напад на Бабченка", - зазначає він.

Потім йде суцільний негатив. Наприклад, кореспондент The Telegraph в Москві Алек Лунь, наводячи оцінку російським телебаченням повідомлення про інсценування загибелі Бабченка, написав: "Провокація та цирк. Звичайно, вони звинувачують Росію навіть без слідства. Це – подарунок для державного телебачення Росії".

Російський кореспондент Financial Times Макс Седдон також був не в захваті: "Не можу вирішити, чи це найбільш блискуча, чи дивовижно недоумкувата річ, яку я коли-небудь чув. Думаю, це обидві. Це на рівні з хлопцем з Гватемали, який підлаштував власне вбивство, щоб сказати, немов, це хтось інший зробив".

Також "Голос Америки" наводить слова Директора медіа школи Університету Джорджа Вашингтона Френка Сесно. Той зазначає, що медіа були використані у брехні українською владою, хоча їхня місія зовсім інша. Безумовно, якщо йдеться про порятунок життя, можливо все це і виправдано. Але СБУ тепер має детально пояснити, чому вирішили брехати.

Втім, американська The Washington Post публікує колонку одного із засновників "Громадське International" Максима Еріставі. Автор нарікає на хвилю критики, яка прокотилася світовими ЗМІ. Але замість нападів на Україну через методи їхніх спецслужб було б варто порадіти врятованому життю Аркадія Бабченка.

"Кожен раз, коли ми, російські та українські журналісти, втрачаємо колегу, це лише роз'ятрює глибоку незагоєну рану. Коли колеги Бабченка дізналися, разом з рештою світу, що він живий і здоровий, реакція була доволі бурхлива. Журналісти засудили операцію українського уряду як нікчемну і "неприйнятну маніпуляцію". Деякі з них навіть прирівнювали її до кампаній дезінформації Кремля. Шановні іноземні колеги, я шкодую, що українська влада не виправдала ваших очікувань. Вона, як правило, не виправдовує й наших. Але сьогодні я просто радий, що мій колега живий", - написав він.

Кореспонденд Independent Олівер Керрол пише, що спецоперація СБУ запобігла смерті журналіста Бабченка. Але наслідки будуть, причому відчутні.

"Довіра до України теж під питанням. Зрештою, це була країна, яка стверджувала, що їй чомусь можна більше вірити, ніж її східному сусіду. Фейкова історія має більш очевидні наслідки. По-перше, журналісти більше не сприйматимуть заяви українських посадових осіб за чисту правду. По-друге, кожна новина про погрози журналістам тепер буде сприйматися з сумнівом. А у Кремля взагалі з'явилася нова карта", - пыдкреслюэ Керрол.

Схожа думка в The Guardian та Шона Вокера. "Може, Київ запобіг убивству, але коли наступного разу вб'ють когось із тих, хто критикує Кремль, найпершим буде запитання, чи справді він мертвий", - підкреслив автор.

Видання Vox жодних висновків не робить, що для них не є характерним. Вони подали суху історію, від "вбивства", до прес-конференції, на якій Бабченко з'явився живим і вибачився перед дружиною Олею. Окрім цього, подані коментарі як наших силовиків, так і прем'єра Володимира Гройсмана з російським представником МЗС Марією Захаровою. Наголошено, що історія із Бабченком призвела до напруги між Україною та Росією, бо наша влада звинувачувала Москву, а звідти лунали думки, що в наша держава небезпечна для журналістів. Також Vox зазначає, що в цій історії є затриманий, але про організатора Германа нічого не розписують.

Цікавою думкою поділився екс-голова датської Служби безпеки та розвідки Ханс Йорген Бонніксен. Коментуючи для датської DR випадок із Бабченком, він посміхався і говорив: "Не можу не посміхнутися. Це доводить, що навмисна брехня або дезінформація - як і раніше популярний прийом. До нього здавна вдаються спецслужби всього світу. Треба підкреслити, що дезінформацію також можна використовувати в пропагандистських цілях. Я посміхаюся, тому що в цій ситуації, що привернула увагу всього світу, виразно видно цілий ряд типових прийомів спецслужб. Що стосується зовнішньої розвідки, то історія вчить, що жодних моральних бар'єрів для них не існує. Про них взагалі можна забути. Що добре, так це те, що про ці правила гри поінформовані всі, навіть росіяни. Всі уявляють, якими методами може скористатися противник", - сказав Бонніксен.

Юлія Іоффе на сторінках The New York Times пише: "Протягом багатьох років російські офіційні особи заявляли про провокації на найвищому рівні. Коли в Англії був отруєний Скрипаль, представник Росії при ООН Василь Небензя заявив в Раді Безпеки, що все це була провокація. Скрипаль був отруєний неподалік від британського випробувального полігону для хімічної зброї! Отрута не була російського, а британського походження! І чи перевірив хтось кішок і морських свинок Скрипаля? Вони теж були отруєні? Сидячи в урочистому залі Організації Об'єднаних Націй, Небензя повторював слово "провокація" так часто, що це могло зійти за ремікс в жанрі дабстеп.

До історії з Бабченком від усього цього легко можна було відмахнутися як від удаваного туману. Але журналіст, який ненавидить Кремль, перетворив його на справжню зброю. Високопоставлені українські чиновники, які не брали участі в цій постановці, вже підняли тему вбивства Бабченка в ООН, поклавши провину на Росію. Як щодо їх вимог зараз? Що буде з усіма їх законними вимогами в майбутньому? Після воскресіння Бабченка - невідомо".

Окрім цього, Reuters приділив увагу розстрільному списку, про який спецслужби говорили після воскресіння Бабченка. Люди з цього списку мали бути вбитими на замовлення ФСБ. Втім, вчора стало відомо, що людей не 30, а 47. Видання посилається на слова генпрокурора Юрія Луценка у "Фейсбуці". який не назвав жодних прізвищ зі "списку 47". Втім, відомо, що туди увійшли російські та українські журналісти.

Навіщо приїхав Елтон Джон

Візит зіркового співака Елтона Джона у Київ залишав чимало запитань. Таблоїд Daily Mail розповів, що Елтон Джон зі своїм чоловіком Джоном на Кураж-Базарі не тільки розповідали про боротьбу з ВІЛ, але і зустрілися з 10-річним хлопчиком Левом, якого хотіли колись усиновити. Та українська влада як тоді, так і зараз відмовила парі. Бо одностатеві шлюби у нас не визнають. Видання зазначає, що зустріч з хлопчиком була дуже емоційною.

Лев родом з Макіївки. І разом з братом та бабусею був змушений поїхати з дому через війну.

За чутками, як пише Daily Mail, Елтон Джон придбав для родини квартиру у Львові.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme