Затриману в США росіянку Бутіну фінансував мільярдер із Росії

Росіянка Марія Бутіна, яку в США звинуватили в агентурній діяльності, отримувала фінансову допомогу від російського мільярдера Костянтина Ніколаєва

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на The Washington Post.

Під час слухань у комітеті Сенату США з питань розвідки Бутіна заявила, що Ніколаєв фінансував організацію Право на зброю, яку вона заснувала.

Представник російського бізнесмена підтвердив, що Ніколаєв контактував із Бутіною в 2012-2014 роках, проте не відповів, чи допомагав їй фінансово.

В обвинувальному акті проти росіянки йдеться про "відомого російського бізнесмена з тісними зв'язками з адміністрацією президента США". Ім'я бізнесмена у документі не вказали, однак назвали його статок за версією Forbes — 1,2 мільярди доларів. Це число збігається зі статком Ніколаєва.

Додамо, що Костянтин Ніколаєв — генеральний директор групи Н-Транс та співвласник оператора залізничних перевезень Globaltrans. Його син Андрій навчається в США і був волонтером передвиборчої кампанії Дональда Трампа.

16 липня Міністерство юстиції США заявило про арешт 29-річної громадянки Росії Марії Бутіної. Cлідчі дійшли висновку, що протягом останніх років Бутіна, проживаючи у США, намагалася налагодити зв'язки з американськими політичними групами впливу і через них лобіювати інтереси Кремля у великій політиці.

Їй оголосили офіційні обвинувачення за двома пунктами - у змові з метою роботи іноземним агентом і в діяльності як іноземного агента без відповідної реєстрації.

Марія Бутіна - членкиня правління організації Право на зброю. Вона була у складі російської делегації на Національному молитовному сніданку в США, на якому виступав Дональд Трамп.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #США