Запуск Falcon Heavy: Чому третій прискорювач впав в Атлантичний океан

Запуск найпотужнішої ракети в історії людства Falcon Heavy приватної космічної компанії SpaceX пройшов успішно, але були певні невдачі

6-го лютого пізно увечері за Києвом з космодрому космічного центру імені Кеннеді у Флориді стартувала надважка ракета-носій Falcon Heavy, яка здатна вивести на навколоземну орбіту до 63 тонн вантажу. До цього готувалися 7 років, а розробка ракети, за словами Ілона Маска, коштувала щонайменше $500 млн.

Шоу було фантастичним. Три розгінні блоки від Falcon 9 підняли в повітря на шляху до геліоцентричної орбіти навколо Сонця червону Tesla Roadster із манекеном-астронавтом за кермом.

Два бокові прискорювачі від'єдналися від ракети незадовго після старту і успішно приземлилися в посадкових зонах.

Після того, як центральний прискорювач від'єднався, вивівши у космос Tesla Roadster, він не зміг виконати посадку на плавучу платформу "Of Course I Still Love You" в Атлантичному океані.

Фото: Reddit.com

Першим про це повідомило видання The Verge, а згодом на прес-конференції інформацію підтвердили і у SpaceX. Там зазначили, що прискорювач на швидкості 482 км/год впав приблизно у 90 метрах від платформи у воду. У нього спрацював лише один із трьох гальмівних двигунів - паливо не запалилося, бо завершилася пірофорна суміш, яка використовується в якості рідини для запалювання.

Під час трансляції в ефірі пролунало, що був втрачений сигнал. Момент аварії не показали.

Уламки прискорювача пошкодили плавучу платформу.

Окрім цього, сталася ще одна невдача. Tesla Roadster, яка за планом мала бути доставлена на близьку до Марсу орбіту навколо сонця, до Червоної планети не наблизиться.

Ілон Маск зазначив, що через занадто тривалу роботу двигунів, автомобіль був доставлений на орбітру, яка закине його у пояс астероїдів.

Не дивлячись на такі недоліки, два з трьох прискорювачів, які приземлилися, зможуть використовуватися повторно. А SpaceX тепер продемонстрував всьому світу, що їхня ракета-носій може виводити на орбіту важкі супутники і вантажі, яка не здатна "підняти" жодна інша ракета на планеті Земля. А Маск здійснив свою мрію - вивів на орбіту спорткар. Чим не геній.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #США