Зачинатель "панамського скандалу" розповів про свій мотив

Особа, що передала газеті Süddeutsche Zeitung скандальний "Панамський архів", сподівалась покласти край несправедливості

Про це йдеться у маніфесті, який 6 травня опублікувала Süddeutsche Zeitung, повідомляє depo.ua із посиланням на "Українську правду".

Анонім, що для журналістів називає себе Джон Доу, розповідає, що залишився незадоволений реакцією на витік.

Доу вказує, що одна з головних світових проблем сьогодні - майнове розшарування і нерівність доходів.

Він заявляє, що боротися з цим майже неможливо, а головна причина такої ситуації - "всепроникна, катастрофічна корупція". Оприлюднені документи Mossack Fonseca показують причетність до корупційних схем як керівництва фірми, так і її впливових клієнтів.

"Підставні фірми часто асоціюються з ухиленням від сплати податків, що є злочином. Але документи "Панамського архіву" прямо свідчать, що хоча самі по собі такі фірми не є незаконними, вони порушують незліченну кількість законів, їх діяльність є злочинною", - йдеться в тексті маніфесту.

За словами Джона Доу, рішення передати документи Süddeutsche Zeitung і Міжнародному консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) було пов'язано з тим, що він добре уявляв вміст архіву.

Доу констатує, що впоратися з корупцією в офшорах не можуть ні уряди, ні суди, ні банки, ні юристи. Про корумпованості останніх він пише особливо, звинувачуючи юристів в створенні сотень підставних фірм для Mossack Fonseca.

Він пише, що у кінцевому підсумку публікація "Панамського архіву" може привести до тисяч кримінальних справ, але для цього потрібно, щоб до масиву документів отримали правоохоронні органи.

Нагадаємо, що 3 квітня  Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу. У розслідуванні журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

За даними WikiLeaks, великий витік даних про офшори з бази панамської юридичної фірми Mossack Fonseca профінансував уряд США і американський фінансист Джордж Сорос.

Згідно з матеріалами,  президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії. Водночас Порошенко стверджує, що законно передав свої активи. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme