UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

За згоду піти "по-доброму" Мугабе отримає $10 млн та недоторканність, - ЗМІ

За згоду добровільно піти у відставку колишній президент Зімбабве Роберт Мугабе отримає $10 млн, імунітет для своєї родини і недоторканність сімейних бізнес-активів. Крім того, до кінця життя йому будуть платити президентську зарплату.

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на анонімного члена правлячої партії "Зімбабвійський африканський національний союз — Патріотичний фронт, передає Depo.ua.

Як пише The Guardian, угода була укладена минулого тижня після переговорів між представниками Мугабе і високопоставленими політиками, близькими до Еммерсона Мнангагве, який 24 листопада став новим президентом Зімбабве.

Джерело видання повідомило, що Роберт Мугабе і його сім'я отримають не менше 10 мільйонів доларів відступних. Перші 5 мільйонів колишньому президенту негайно заплатять готівкою, залишок суми він отримає в найближчі місяці.

Крім того, 93-річний Роберт Мугабе буде до кінця життя отримувати зарплату, яка йому належала на посаді президента — 150 тисяч доларів. Його дружина, 52-річна Грейс Мугабе буде отримувати половину цієї суми, теж до кінця життя.

Роберту Мугабе і його дружині дозволили залишити у власності їхній маєток у столиці Зімбабве Хараре, відомий під назвою Блакитний дах. Витрати на домашню прислугу, охорону, медичну допомогу та подорожі їм буде оплачувати державний бюджет.

Угода також торкнулася бізнес-інтересів Мугабе. Активи колишнього президента і членів його сім'ї не будуть конфісковані, повідомив The Guardian чиновник, який мав відношення до переговорів про передачу влади в країні. За його словами, через труднощі в складанні списку всіх активів сім'ї Мугабе було відкладено оголошення про його відставку, яка очікувалася ще 19 листопада.

Довідка: 15 листопада армія захопила центральну телерадіокомпанію Зімбабве, заявила, що 93-річний президент Роберт Мугабе у безпеці, а військові націлені на "злочинців навколо нього", які привели народ до "економічного відчаю". У столиці країни прогриміли три вибухи. Пізніше Мугабе взяли під варту.

18 листопада сотні тисяч людей вийшли на вулиці столиці Зімбабве Хараре, радіючи поваленню Мугабе. Йому дали час на добровільне складання повноважень. Тоді ж президент провів мирну зустріч з генералами і потиснув їм руки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme