За що Путін ненавидить Леніна

145 років з дня народження одного з найбільших російських злочинців світового масштабу, якому заздрили Сталін та Гітлер, в Росії залишаються за кадром
Depo.Світ
22 квітня 2015 05:00
ФОТО: depo.ua
За що Путін ненавидить Леніна
За що Путін ненавидить Леніна

Зрозуміло, чому кумиром нинішнього російського істаблішменту з важкої руки Путіна є Сталін. Але чому в Росії панує тиша навколо імені його предтечі Леніна? Причина проста і складна одночасно - Путін просто тупий, щоб оцінити масштаби злочинів Леніна і зрозуміти, що без Володимира Ілліча не було б Сталіна, Гітлера (дорогу до влади йому торували і німецькі комуністи), Другої світової війни та Вєлікай Побєди в ній, а також радянської імперії, яку Путін тужиться відновити.

В голові Путіна, а відтак і в головах росіян - від найпростіших до найяйцеголовіших - панує легкий ідеологічний бардак. Вони моляться на дореволюційну царську імперію, пускають сльозу по "хрусту французької булки", захоплюються офіцерами "бєлого движения". І вони ж вважають Сталіна, який знищував цю царську імперію та білих офіцерів, "ефективним менеджером" і творцем великої російської імперії, яка панувала над світом понад півстоліття, змагаючись із США.  При цьому Сталіну його участь у розвалі царської Росії не згадують, цілковито навісивши цю справу... на Леніна. 

Власне, така концепція путінської історії виглядає більш-менш стрункою. Була Російська Імперія, яка майже вигравала Першу Світову війну, але з'явився німецький шпигун Ленін, і всю справу завалив. В результаті його діяльності Росія втратила Польщу, Прибалтику, Фінляндію і була змушена надати автономії низці окраїн включно з Україною. А потім прийшов "ефективний менеджер" Сталін і все полагодив - і українських та інших буржуазних націоналістів в баранячий ріг скрутив, по рогам зухвалим фінам надавав, і Прибалтику повернув, і Польщу з усією Східною Європою взяв під ковпак.  Добре і просто.

Але все на ділі геть не так. Якщо вже шукати винних за поразку Росії у Першій Світовій війні, то у Путіна мають бути претензії не лише до Леніна, а до Керенського і інших справді прогресивних росіян, які робили лютневу революцію (саме тоді у росіян був великий шанс стати нормальною державою, але вони його традиційно профукали). А от що стосується Леніна, то Путіну варто б було вчитися саме в нього, а не в Сталіна. Адже саме Ленін показав Сталіну ідею і методи, з якими Росія може завоювати весь світ. Що стосується територіальних втрат Росії після Громадянської війни, то це був лише тактичний відступ Леніна для більш масштабного наступу під назвою Світова Революція. І не вина Володимира Ілліча, що Бог зупинив його і цю справу довелося завершувати Сталіну, який, між іншим, вважав себе карликом у порівнянні з Леніним. Не даремно, Йосип Віссаріонович просто впав у депресію у перші дні війни і скрушно у вузькому колі говорив: "Ми прос...ли все, що нам залишив великий Ленін". Але, щоб зрозуміти масштабність злочинного генія Леніна треба бути хоча би Сталіним, але не його жалюгідною пародією Путіним.