За рік у світі загинули 49 журналістів, 389 – у в'язниці (ІНФОГРАФІКА)

За рік у світі вбили 49 журналістів, 389 перебувають у в'язниці, а 57 – у заручниках

Пр це йдеться у щорічному звіті щодо насильства та жорстокого поводження з журналістами організації "Репортери без кордонів", передає Depo.ua.

Зазначається, що журналістика залишається небезпечною професією, але кількість загиблих журналістів цього року є найнижчою за 16 років.

Кількість загиблих журналістів цього року – 49 – є найнижчою з 2003 рік, і це вражаюче зниження на 44% порівняно з минулим роком. Цьогоріч "історично низький" показник, порівняно з середньорічним 80 загиблих журналістів протягом останніх двох десятиліть, є насамперед результатом зменшення кількості загиблих журналістів у зонах війни.

Висвітлення конфліктів у Сирії, Ємені та Афганістані було вдвічі менш смертельним для журналістів: із загальною кількістю 17 убитих журналістів у цих трьох країнах порівняно з 34-ма у 2018 році.

Таке безпрецедентне падіння не повинно, однак, перекрити той факт, що кількість журналістів, загиблих у мирних країнах залишається такою ж, як у попередні роки.

Наприклад, у Мексиці в 2019 році було вбито десять журналістів, стільки ж, як і минулого року. Із загальною кількістю вбитих 14 журналістів, Латинська Америка зараз така ж смертельна для журналістів, як і Близький Схід із усіма його війнами.


Виходячи з цих двох тенденцій – зони війни менш небезпечні, а мирні країни такі ж небезпечні, як і раніше, – більше журналістів (59%) зараз гинуть у мирних країнах, ніж у зонах війни.


Водночас спостерігається збільшення на 2% випадків умисних убивств чи нападів журналістів.


"Лідери" за смертністю серед журналістів: Мексика (10), Сирія (10), Афганістан (5), Пакистан (4) та Сомалі (3).  


Ще одним тривожним аспектом є те, що зросла кількість затриманих журналістів: у всьому світі 389 журналістів перебувають у в'язниці у зв'язку з їхньою роботою, що на 12% більше, ніж минулого року.

Майже половину цих журналістів займають три країни: Китай, Єгипет та Саудівська Аравія. Посиливши боротьбу з уйгурською меншиною, один Китай утримує третину усіх затриманих у світі журналістів.

ФОТО: "Репортери без кордонів".

Нагадаємо, 12 грудня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що поліція затримала фігурантів справи Павла Шеремета.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета й власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme