З Росії чимдуж "втікає" капітал: Втричі більше, ніж торік

Чистий відтік капіталу з Росії в січні-жовтні 2018 року зріс втричі порівняно з аналогічним періодом минулого року і становить $42,2 млрд

Про це йдеться в матеріалах російського Центробанку, передає Depo.ua з посиланням на ВВС.

Як зазначає ЦБ, така ситуація була обумовлена ​​"приблизно в рівній пропорції операціями банків з погашення зовнішніх зобов'язань і інших секторів з придбання фінансових активів за кордоном".

"Це пов'язано з подіями, які ми спостерігали в серпні-вересні: посилення санкційної риторики, девальвація рубля в умовах відносно високих цін на нафту. Я бачу прямий зв'язок цього зовнішнього фону з відтоком капіталу - люди бояться санкцій і намагаються вивести гроші з країни", - каже головний економіст "Уралсиб" Олексій Дев'ятов.

Чистий вивіз капіталу в січні - серпні склав $26,5 млрд, що в 2,8 рази вище аналогічного періоду минулого року. Дані за дев'ять місяців цього року також були невтішними: мінус $31,9 млрд - зростання в 2,3 рази порівняно з минулим роком. За десять місяців відтік склав $42,2 млрд.

У вересні Мінекономрозвитку підвищило прогноз з відтоку капіталу з $18 млрд до $41 млрд і знизило прогноз щодо курсу рубля.

Серед причин відомство називало жорсткість грошово-кредитної політики Федеральної резервної системи США, загальну тенденцію відтоку капіталу з країн, що розвиваються, криза в Туреччині, через яку в тому числі знизився курс рубля.

Крім того, перераховувало відомство, свою роль зіграли посилення зовнішньоторговельних обмежень і загроза введення нових санкцій з боку США.

ЦБ кілька разів в цьому році погіршував свій прогноз з відтоку капіталу. Початковий прогноз був $16 млрд, потім ЦБ підвищив його до $30 млрд. Вже у вересні центробанк був змушений знову переглядати прогноз у бік збільшення - цього разу до $55 млрд (при середньорічній ціні на нафту в $69 за барель).

В кінці жовтня регулятор відновив прогноз по відтоку - очікувана сума зросла до $66 млрд (при середньорічній ціні нафти $72 за барель).

У 2017 році чистий відтік капіталу з Росії зріс в 1,6 рази порівняно з 2016 роком і перевищив $30 млрд.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"