З Данії до Польщі побудують газопровід, який замінить "Газпром"

Італійська інжинірингова компанія Saipem (в особі "дочки" UK Saipem Ltd.) підписала договір на будівництво морської ділянки газопроводу Baltic Pipe з Данії в Польщу на суму 280 млн. євро

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

На глибині від 4 до 57 м укладуть 275 км 36-дюймових труб за допомогою судів Saipem, які здійснюють укладку труб за допомогою S-методу. Також підрядник забезпечить будівництво ділянок виведення магістралі на берег методом мікротоннелювання.

Saipem почне свої роботи в другій половині року з підготовки будівельних майданчиків в районах входу труби в море і початку будівництва тунелів. Також, у другому півріччі 2020 року почнуться дослідження траси газопроводу. Укладання труб почнеться влітку 2021 року, а початок постачань газу по трубі заплановано на 1 жовтня 2022 року.

Проект зібрав всі необхідні дозволи крім згоди Швеції на будівництво труби в її виключній економічній зоні – він очікується в найближчі місяці.

Проект реалізується із залученням фінансування ЄС – всього виділено 266,8 млн. євро.

Будівництво газопроводу потужністю 10 млрд куб. м в рік має закінчитися до жовтня 2022 року, збігаючись із закінченням довготермінового контракту Польщі з "Газпромом". Польська держкомпанія PGNiG протягом останніх 11 років набуває ліцензії на видобуток на норвезькому континентальному шельфі з метою поставок в Baltic Pipe. Зараз компанія володіє акціями 25 ліцензій в регіоні.

Нагадаємо, уберезні повідомлялося, що Україна веде переговори зі США та іншими партнерами, спрямовані на те, аби остаточно завадити Росії відновити прокладання трубопроводу "Північний потік-2".

У США вважають, що будівництво "Північного потоку-2" затягнеться мінімум на два роки.

20 грудня президент США Дональд Трамп підписав щорічний оборонний бюджет США, який містить військову допомогу Україні на суму в $300 мільйонів та санкції проти російських газопроводів.

21 грудня компанія-підрядник "Північного потоку-2" Allseas заявила про призупинення роботи через санкції США.

Відомо також, що Польща хоче оштрафувати "Газпром" і зірвати "Північний потік-2"..

Довідка: Нині російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по $3 млрд. 

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: "Північний потік-2" та "Турецький потік". Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському "Газпрому" постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас, зараз "Газпром" зіткнувся з труднощами щодо побудови "Північного потоку-2", тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme