UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Юристи, запрошені свідчити у Конгресі США, визнали дії Трампа хибними

Чотири експерти з конституційного права, запрошені до свідчень Комітетом з питань судочинства Палати представників США, зійшлися на тому, що дії американського президента є хибними
 

Про це вони засвідчили на перших публічних слуханнях у Комітеті з питань судочинства у справі імпічменту Дональда Трампа, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Громадське".

Трьох експертів запросила Демократична партія, одного – Республіканська.

Троє науковців, яких обрали демократи, наголосили, що дії Дональда Трампа, які розслідуються конгресменами, є достатніми для оголошення йому імпічменту.

Зокрема, професор Гарвардського університету Ной Фельдман засвідчив, що у своїх діях щодо України Трамп "корумпованим чином використовував повноваження президента для особистої політичної вигоди". А професор Університету Північної Кароліни Майкл Герхардт заявив, що Дональд Трамп атакував "запобіжники встановлення монархії в цій країні".

Натомість представник республіканців – професор Університету імені Джорджа Вашингтона Джонатан Тарлі – зауважив, що дії президента США є хибними, але недостатніми для усунення його з посади.

"Ми всі злі – і куди це нас завело? Хіба сякий-такий імпічмент зробить нас менш злими – чи ж він накличе ще більше божевілля на кожну наступну адміністрацію?" – сказав він.

Нагадаємо, сьогодні, 4 грудня, юридичний комітет Палати представників США розпочав слухання щодо конституційних підстав для імпічменту президента.

3 грудня у США оприлюднили доповідь про імпічмент: Трампа звинувачують у зловживанні владою.

4 грудня Комітет палати представників США схвалив доповідь про імпічмент Трампа.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Після цього стало відомо, що спікер палати представників Ненсі Пелосі планує оголосити початок процедури імпічменту американського президента Дональда Трампа.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

3 жовтня колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, який оголосив про відставку, з'явився перед членами трьох комітетів Конгресу для свідчень у рамках процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

31 жовтня Конгрес США дав старт процедурі імпічменту Трампа.

5 листопада комітет із питань розвідки Палати представників США оприлюднив скорочені версії стенограм свідчень американського посла в Євросоюзі Гордона Сондленда і ексспецпредставника Держдепартаменту з питань України Курта Волкера.

13 листопада у Конгресі США стартували публічні слухання щодо імпічменту Трампа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme