Юристи через ЄСПЛ хочуть разблокувати на Росії Telegram

Юридична служба Telegram подала скаргу до Європейського суду з прав людини на рішення про блокування месенджера на Росії

Про це написав в своєму телеграм-каналі глава міжнародної правозахисної групи "Агора" Павло Чіков, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Медіазону".

"В результаті обмеження доступу до Telegram, можливість вільно поширювати і отримувати інформацію може втратити не тільки заявник, але також до 15 мільйонів користувачів можуть позбутися доступу до безпечного сервісу інтернет-комунікацій, а також величезному архіву унікальної інформації, яка не може бути отримана з інших джерел", – пише юрист.

За його словами, блокуючи месенджер, російська влада позбавляє користувачів можливості читати Telegram-канали, які в умовах сильної державної цензури стали одним з небагатьох незалежних і вільних джерел поширення інформації та обміну думками з суспільно-політичних питань.

Юристи також зазначили, що через блокування Telegram Роскомнадзор обмежив доступ до сотень сайтів і сервісів, не пов'язаним з месенджером.

Раніше ЄСПЛ зареєстрував іншу скаргу Telegram – на штраф в 800 тисяч рублів за відмову надати ФСБ ключі для розшифровки повідомлень користувачів. Тоді ж в Страсбурзькому суді представникам месенджера запропонували окремо оскаржити рішення про блокування.

Нагадаємо, 13 квітня Таганський суд Москви ухвалив рішення заблокувати Telegram на території Росії.

16 квітня на Росії Роскомнагляд почав блокувати Telegram.

Блокування месенджера почалося після того, як засновник Telegram Павло Дуров вирішив не передавати ФСБ Росії ключі для розшифровки листування користувачів месенджера.

Російські компанії можуть протягом декількох місяців втратити близько мільярда доларівв результаті хаотичних блокувань сайтів "Роскомнаглядом", пов'язаних із забороною в Росії месенджера Telegram.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme