Європу "накрила" нова хвиля кібератак, підозрюють Росію

Європою прокотилася нова серія кібератак - об'єктами нападу стали 104 аккаунта співробітників Німецького товариства зовнішньої політики, а також європейських філій Інституту Аспена і Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів.

Про це повідомила базована в США компанія Microsoft, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Як уточнює Microsoft, йдеться про облікові записи в Бельгії, Франції, Німеччини, Польщі, Румунії та Сербії.

Відомості про напади в кіберпросторі отримали центр корпорації, що займається розвідкою в галузі загроз безпеки, і підрозділ з боротьби із цифровою злочинністю.

Фахівці Microsoft вважають, що до атак причетна група кіберзлочинців, відома як Strontium. Раніше її пов'язували з Головним управлінням (ГУ) Генштабу збройних сил Росії. У США стверджують, що вона стояла за кібератакою на передвиборний штаб кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

Напади були зафіксовані в період з вересня по грудень 2018 року.

У Microsoft зазначають, що останнім часом подібні атаки не обмежуються різного роду кампаніями (наприклад, передвиборними), а поширюються на "аналітичні центри та некомерційні організації, що працюють над темами, пов'язаними з демократією, прозорістю виборів і державною політикою". Співробітники цих НКО часто "знаходяться в контакті з урядовими чиновниками".

У відповідь на зростання загроз Microsoft зробила сервіс AccountGuard, призначений для інформаційної безпеки, доступним ще в 12 державах Європи, включаючи Францію, Німеччину, Швецію, Данію, Нідерланди, країни Балтії, Португалію, Словаччину та Іспанію.

Нагадаємо, у серпні 2018 року в компанії Microsoft виявили спроби хакерів, пов'язаних з російським урядом, створити кілька фейковий доменів, що імітують сайти американських політичних організацій. У Microsoft вважають, що сайти створила хакерська група Strontium, відома також як Fancy Bear і APT28.

В кінці липня компанія Microsoft у 2018 році виявила і попередила кібератаки, які були спрямовані на комп'ютерні пристрої мінімум трьох кандидатів на проміжних виборах в американський Конгрес.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #Росія