Європейський суд вирішив, що Польща має призупинити дію судового закону

Польща повинна негайно призупинити застосування нового закону, який змусив деяких суддів Верховного Суду до дострокового виходу на пенсію та відновити на посадах тих, хто їх вже залишив

Таке рішення виніс Європейський Суд, повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

Судова заборона, винесена Європейським судом на прохання виконавчого органу ЄС Європейської комісії, є ударом для правого керівництва Польщі, яке цього місяця кинулося призначати нових суддів.

"Польща повинна негайно призупинити застосування положень національного законодавства, що стосуються зниження пенсійного віку для суддів Верховного Суду", - йдеться у заяві Європейського суду.

Нагадаємо, на початку жовтня Європейська комісія направила до суду ЄС у Люксембурзі скаргу на Польщу через ухвалення суперечливого закону про Верховний суд.

На погляд Єврокомісії, положення закону про Верховний суд, що відправляють частину суддів на пенсію, загрожують незалежності судової системи в Польщі.

Новий польський закон про Верховний суд, ухвалений у квітні цього року, зобов'язує суддів Верховного суду виходити на пенсію не у 70, а в 65 років. У результаті третині суддівського складу суду включно з його головою загрожує відставка.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна