ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ЄС знову закликає Білорусь відмовитися від смертної кари

Європейський Союз в черговий раз наголосив на несприйнятті вищої міри покарання та закликав Білорусь припинити практику винесення смертних вироків

Depo.Світ
11 січня 2019 17:32
ФОТО: depo.ua

Відповідну заяву офіційного речника розміщено на сайті Служби зовнішніх дій ЄС, повідомляє Depo.ua.

"Ми дізналися про ще один смертний вирок у Білорусі, який був винесений місцевим судом у Могильові Олександру Асіповичу 9 січня цього року. Європейський Союз висловлює щирі співчуття родинам та друзям жертв злочинів. У той же час, ЄС одноголосно виступає проти використання смертної кари за будь-яких обставин… Ми очікуємо, що вже винесені смертні вироки в Білорусі будуть переглянуті та буде оголошений мораторій на виконання смертної кари як перший крок до її повної заборони", - йдеться у документі.

Євросоюз наголосив на тому, що вища міра покарання не є засобом, який дозволяє запобігти злочинам, у той же час, він робить будь-які судові помилки незворотними.

Цю позицію Євросоюз в черговий раз довів до представників білоруської влади під час зустрічі Координційної групи ЄС-Білорусь 12-13 грудня 2018 року у Брюсселі.

Нагадаємо, 9 січня Могилевський обласний суд Білорусі засудив до смертної кари Олександра Осиповича, звинуваченого в подвійному вбивстві з особливою жорстокістю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ