ЄС знову закликає Білорусь відмовитися від смертної кари

Європейський Союз в черговий раз наголосив на несприйнятті вищої міри покарання та закликав Білорусь припинити практику винесення смертних вироків

Відповідну заяву офіційного речника розміщено на сайті Служби зовнішніх дій ЄС, повідомляє Depo.ua.

"Ми дізналися про ще один смертний вирок у Білорусі, який був винесений місцевим судом у Могильові Олександру Асіповичу 9 січня цього року. Європейський Союз висловлює щирі співчуття родинам та друзям жертв злочинів. У той же час, ЄС одноголосно виступає проти використання смертної кари за будь-яких обставин… Ми очікуємо, що вже винесені смертні вироки в Білорусі будуть переглянуті та буде оголошений мораторій на виконання смертної кари як перший крок до її повної заборони", - йдеться у документі.

Євросоюз наголосив на тому, що вища міра покарання не є засобом, який дозволяє запобігти злочинам, у той же час, він робить будь-які судові помилки незворотними.

Цю позицію Євросоюз в черговий раз довів до представників білоруської влади під час зустрічі Координційної групи ЄС-Білорусь 12-13 грудня 2018 року у Брюсселі.

Нагадаємо, 9 січня Могилевський обласний суд Білорусі засудив до смертної кари Олександра Осиповича, звинуваченого в подвійному вбивстві з особливою жорстокістю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Євросоюз