ЄС відкриє проти Польщі провадження через скандальну судову реформу

Європейський союз заявляє, що почне судові дії проти Польщі через суперечливу судову реформу, яка, як стверджують критики, може надати владній партії "Право і справедливість" забагато впливу на суди

Єврокомісія відкрила справу проти Польщі "за порушення законодавства ЄС", передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

ЄС вирішив розглянути питання через те, що підписаний президентом Польщі закон передбачає різний пенсійний вік для суддів жіночої і чоловічої статі, що є порушенням антидискримінаційного законодавства ЄС.

Якщо Польща вирішить схвалити реформу, що дозволяє звільнення суддів Верховного суду, то ЄС розпочне процедуру, що може призвести до призупинення права голосу Польщі в Євросоюзі.

"У своїх рекомендаціях комісія просить польську владу не вживати жодних заходів для звільнення або примусу до звільнення суддів вищих суддів. Якщо такі заходи будуть схвалені, комісія готова негайно розпочати процедуру за статтею сьомою", – сказав віце-президент Європейської комісії Франс Тіммерманс.

Нагадаємо, Єврокомісія рекомендує Польщі протягом місяця вирішити проблеми, викликані суперечливою судовою реформою.

президент Польщі Анджей Дуда підписав один із трьох законів, прийнятих парламентом Польщі в рамках суперечливої судової реформи.

Дуда обіцяв накласти вето на суперечливий закон про Верховний суд, ухвалений минулого тижня Сенатом.

Після цього прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло повідомила, що уряд Польщі має намір продовжити реформування судової системи, незважаючи на відмову президента Анджея Дуди підписувати прийняті парламентом закони.

20 липня Сейм Польщі у третьому остаточному читанні схвалив закон про Верховний суд.

Опозиція вважає цей документ "замахом на демократію" в країні. Його схвалення супроводжувалося масовими протестами.

Згідно з законом, Верховний суд країни підпорядковуватиметься Міністерству юстиції. Міністр зможе самостійно призначати голів апеляційних та окружних судів, без консультацій з представниками органів правосуддя.

Також закон надає депутатам роль у виборі членів Національної судової ради - органу, який призначає суддів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme