ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ЄС погрожує скасувати спільну біржеву торгівлю зі Швейцарією

Європейський Союз може припинити транскордонну біржову торгівлю зі Швейцарією наприкінці цього року, якщо сторони не досягнуть прогресу у створенні нового двостороннього договору, який охоплюватиме широкий спектр відносин

Depo.Світ
24 вересня 2018 16:21
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на газету Neue Zuercher Zeitung.

"Я чесно не можу собі уявити, що ми досягнемо винятку щодо біржової торгівлі, який закінчується у 2019 році, ще на рік ", - сказав комісар ЄС з питань європейської інтеграції Йоганнес Ган.

За його словами, деталі угоди потрібно обумовити до кінця жовтня.

Нагадаємо, минулого року Брюссель вніс Швейцарію до списку спостереження за податковими гаванями та надав швейцарській фондовій біржі лише один рік доступу до єдиного ринку з можливістю продовження, яка пов'язана з узгодженням договору.

Довідка: Відносини між ЄС і Швейцарією регулюються приблизно 100 двосторонніми угодами, які Брюссель хоче замінити одним договором.

Угода, яка б більш тісно пов'язувала нейтральну країну з її найбільшим торговельним партнером, мала бути підписана ще на початку року.

Брюссель пропонує Берну підписати договір, згідно з яким Швейцарія, яка не є членом ЄС, прийме закони ЄС, що регулюють єдиний ринок, а за це отримає розширений доступ. Угода також передбачає, що Європейський суд має право врегульовувати будь-які суперечки.

Швейцарська Федерація профспілок SGB заявила, що угода може підірвати заробітну плату і умови праці в країні.

Більшість швейцарських політиків хоче спочатку побачити, якою буде угода Британії та ЄС, і наразі не поспішає домовлятися з Брюсселем.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ