ЄС офіційно підтвердив закриття проекту модернізації КПП з Україною

Європейський Союз офіційно повідомив, що припиняє фінансування проектів із розбудови понад 10 контрольно-пропускних пунктів (КПП) на західному кордоні України, при цьому частину коштів Україна вимушена буде повернути

Про це йдеться в офіційному роз'ясненні Єврокомісії у відповідь на запит "Європейської правди", також цю інформацію підтвердили кілька співрозмовників видання у структурах ЄС, передає Depo.ua.

Так, зокрема, речниця ЄС Майя Косьянчич пояснила, що припиняється здійснення інфраструктурних проектів, на виконання яких ЄС мав перерахувати 29,2 мільйона євро.

"Йдеться про шість проектів із європейським фінансуванням на загальну суму 29,2 млн євро, основним бенефіціаром яких була Державна фіскальна служби (ДФС) України. З огляду на затримки з їх реалізацією, враховуючи наші оцінки та повідомлення держав-членів ЄС, ми дійшли висновку, що проекти не могли бути завершені у строк… Ці шість проектів зараз перебувають в процесі закриття. Виділені на них та не витрачені гроші мають бути відшкодовані (на рахунки Єврокомісії)", – пояснила вона, зауваживши, що ЄС й надалі готовий підтримувати реформування України.

Інший співрозмовник в Брюсселі пояснив, що всупереч заявам представників українського ДФС, рішення ЄС щодо про припинення цих проектів є остаточним.

"Рішення про закриття цих проектів – остаточне. Воно було ретельно зважене і ґрунтується на належній оцінці", – пояснив посадовець. Він зауважив, що за час реалізації цих проектів Україна отримала від ЄС третину грантових коштів, виділених на проект – близько 10 мільйонів. Більша частина цих коштів лишилася не використаною.

За попередніми даними, Київ витратив близько 2 млн євро. Відтак, Україна має відшкодувати ЄС близько 8 млн євро. Сумарна вартість фондів, які були запропоновані Україні, але не використані нею, становить близько 27 млн євро.

За даними видання, проекти, фінансування яких припиняється, були призначені не лише на розбудову прикордонних пунктів.

Так, один із них був спрямований на переоснащення IT-інфраструктури прикордонників на українсько-польському кордоні.

Також кошти ЄС мали піти на переобладнання КПП "Рава-Руська", "Краківець", "Шегіні" та "Ягодин", глибоку реконструкцію КПП в Устілузі (всі перераховані – на кордоні з Польщею).

Мали бути реконструйовані також чотири КПП на українсько-словацькому кордоні, два КПП на кордоні з Румунією, та проведена реконструкція на кордоні з Угорщиною задля інтеграції України у міжнародну транспортну систему, в тому числі на КПП в Лужанці.

Нагадаємо, 20 лютого агентство Reuters повідомило про те, що ЄС закриває проект з модернізації та будівництва КПП з Україною.

Своєю чергою, у ДФС повідомляли, що у них інформації про закриття немає.

21 лютого голова представництва ЄС в Україні Хьюго Мінгареллі під час брифінгу в Харкові заявив, що в реалізації проекту ЄС, що передбачає модернізацію прикордонних контрольно-пропускних пунктів на кордоні з Україною, є труднощі, однак рішення про його згортання поки не схвалювали.

Довідка: Проект щодо модернізації шістьох українських КПП на східному кордоні ЄС був започаткований у 2014 році. Він був спрямований на сприяння інтеграції української економіки з сусідніми країнами-членами ЄС шляхом побудови чи модернізації контрольних пунктів на кордонах з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією.

Планувалося, що модернізація допоможе скоротити час перетину кордону та вдосконалить митні процедури. На кінець 2017 року жоден із шести проектів контрольно-пропускних пунктів не був завершений, хоча ЄС надавав фінансування на суму 29,2 млн євро.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme