ЄС очікує, що всі країни сприятимуть розслідуванню катастрофи МН17, - Могеріні

Євросоюз очікує, що всі країни сприятимуть проведенню розслідування авіакатастрофи МН17, а також здійсненню судового переслідування винних в інциденті

Про це йдеться в офіційній заяві Високого представника ЄС Федеріки Могеріні, передає Depo.ua.

"17 липня 2014 року було збито літак, що виконував рейс MH17. Сьогодні, через три роки після цієї трагічної авіакатастрофи Європейський Союз та його країни-члени вкотре висловлюють свої найглибші співчуття та повагу всім, хто того дня втратив своїх рідних та близьких. Катастрофа MH17, що забрала так багато життів, і досі є джерелом горя та смутку в усьому ЄС", - йдеться у повідомленні.

Могеріні зазначила у цій заяві, що притягнення до відповідальності винних в авіакатастрофі MH17 багато в чому залежить від постійної підтримки кримінального процесу з боку міжнародної спільноти.

"Ми очікуємо, що всі країни відповідно до своєї спроможності сприятимуть проведенню розслідування та здійсненню судового переслідування винних в цьому інциденті відповідно до положень резолюції Ради Безпеки ООН №2166", - говориться у повідомленні.

Європейський Союз та його країни-члени вітають значний прогрес у розслідуванні за останній рік. В контексті проведення слідчих дій Міжнародної слідчої групи важливо, щоб вони змогли завершити свою справу ретельно та незалежно.

"Ми вітаємо кроки залучених до слідства країн щодо забезпечення ефективного судового переслідування. Ми також вітаємо рішення цих країн здійснювати судовий процес в Нідерландах, що стало результатом міжнародної співпраці та підтримки. Це рішення є важливим задля притягнення до судової відповідальності винних у збитті літака рейсу MH17", - йдеться у повідомленні Могеріні.

Нагадаємо, міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat підтвердила версію про причетність комплексу "Бук" під номером 332, який належав 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, до катастрофи MH17 на Донбасі влітку 2014 року

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступає категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

7 липня Україна та Нідерланди підписали двосторонню угоду про правову співпрацю щодо катастрофи малайзійського лайнера МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно з законодавством країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme