ЄС не втручатиметься у конфлікт між Іспанією і Каталонією

Для втручання Євросоюзу в конфлікт між Мадридом і регіональним урядом Каталонії немає підстав

Depo.Світ
20 жовтня 2017 05:57
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова Європейського Cовета Дональд Туск 19 жовтня під час саміту ЄС, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Туск уточнив, що перебуває в постійному контакті з прем'єр-міністром Іспанії Маріано Рахоєм і що ситуація в Іспанії його "турбує".

"Позиція інститутів ЄС і держав-членів чітка: немає місця для посередництва або міжнародних ініціатив, чи дій. Я не очікую широких дискусій про ситуацію (в Іспанії). Ми всі маємо свої емоції, погляди, оцінки, але, формально кажучи, тут немає місця для втручання ЄС", - зазначив Туск.

Нагадаємо, президент Європейського парламенту Антоніо Таяні вважає, що жодна країна Європи не визнає незалежність Каталонії від Іспанії.

Тим часом уряд Іспанії 21 жовтня збереться на спеціальне засідання, на якому активує статтю 155 Конституції, яка передбачає призупинення автономії Каталонії.

Довідка: 1 жовтня у Каталонії відбувся референдум про незалежність регіону від Іспанії. За незалежність регіону від Іспанії проголосували 90,09% виборців.

У Єврокомісії також визнали незаконним цей плебісцит.

10 жовтня Карлес Пучдемон, очільник Каталонії, призупинив проголошення незалежності. Натомість голова Женералітету Каталонії Карлес Пучдемон підписав декларацію про незалежність Каталонії, але не став її оприлюднювати.

16 жовтня Пучдемон написав прем'єр-міністру Іспанії Маріано Рахою лист, в якому запропонував двомісячні переговори і обговорити ситуацію в регіоні, однак уникнув роз'яснень щодо незалежності.

17 жовтня Конституційний суд Іспанії ухвалив рішення анулювати закон про референдум Каталонії, дію якого раніше призупинив як запобіжний захід.

Голова каталонського уряду Карлес Пучдемон написав листа іспанському прем'єру Маріано Рахою, у якому пригрозив голосуванням у парламенті за незалежність, якщо Мадрид не погодиться на діалог.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ