ЄС може залишити "Північний потік-2" напівпорожнім, - ЗМІ

Схвалений текст поправок до газової директиви Євросоюзу дозволяє не тільки Єврокомісії узгодити виведення з-під норм "Північного потоку - 2", але також дає такі повноваження комітету представників всіх країн ЄС, що може призвести до неповної завантаженості газопроводу в перші роки роботи

Про це йдеться в тексті поправок, передає Depo.ua з посиланням на "Коммерсант".

Нові норми зобов'язують учасників будівництва привести проект у відповідність до правил внутрішнього ринку ЄС. Це означає необхідність наявності у "Північного потоку" незалежного від "Газпрому" оператора і доступу до половині потужностей газопроводу третіх осіб, які, як пише видання, навряд чи колись з'являться.

"Газпром" уже готується до найгіршого сценарію розвитку подій, про що свідчить його намір почати будівництво "Турецького потоку".

Нагадаємо, у Німеччині вже не виключають правових змін щодо "Північного потоку-2".

5 лютого Комітет у міжнародних справах Європейського парламенту схвалив резолюцію, в якій парламентарі закликають до вибіркової взаємодії з Росією, підтримки санкцій проти Росії та скасування будівництва "Північного потоку-2".

Франція підтримує зміну законодавства Європейського Союзу, яка ускладнить будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".

В європейських країнах зростає занепокоєння через зростання потреби в газі, яку може задовольнити Росія, зробивши Євросоюз більш залежним.

Довідка: Будівництво першої нитки газопроводу "Північний потік-2" завершать у листопаді, другої – в грудні 2019-го року.

17 січня посол США в Берліні Річард Гренелл дав зрозуміти, що конгрес США навесні 2019-го року розгляне новий закон про санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2".

22 січня міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр заявив, що Німеччина готова піти назустріч США щодо "Північного потоку-2".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme