ЄС і Британія майже узгодили нову угоду про Brexit

Європейський союз і Велика Британія майже домовилися про нову угоду про Brexit

Відповідна домовленість була досягнута 20 лютого у Брюсселі між прем'єр-міністром Британії Терезою Мей і головою Єврокомісії Жан-Клод Юнкером під час обговорення ірландського питання, інформує Depo.ua з посиланням на Reuters.

"Ми також розглядаємо оновлення декларації про майбутні відносини між ЄС і Великою Британією після Brexit, щоб надати більшого значення "альтернативним домовленостям. Але до 28 лютого Мей не зможе отримати жодної твердої формули", - йдеться в заяві дипломатів.

Нагадаємо, 14 лютого палата громад парламенту Великої Британії не підтримала підхід уряду Терези Мей до реалізації виходу країни зі складу Євросоюзу.

Уряд Британії у відповідь на це заявив, що готовий вийти з ЄС без відповідної угоди.

Зокрема, спірним залишається ірландськне питання.

ЄС неодноразово заявляв, що не буде знову переглядати угоду про вихід, щоб переписати найбільш спірну її частину - так званий ірландський "запасний механізм", який залишав би Британію в митному союзі ЄС і надав би Північній Ірландії інший економічний статус у порівнянні з материковою Британією, поки не буде знайдений спосіб забезпечити "м'який" кордон з Ірландією, що є членом ЄС.

20 лютого в Ірландії заявили, що у Брюсселі вже укладають нову угоду про Brexit.

Як відомо, Британія зобов'язана залишити ЄС 29 березня цього року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ЄС