ЄС готується відтермінувати Brexit. Мей категорично проти (ОНОВЛЕНО)

Євросоюз готується відкласти Brexit, принаймні до липня, дійшовши висновку, що прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей не отримає підтримки своєї угоди про вихід у парламенті

Про це повідомили дипломатичні джерела, передає Depo.ua з посиланням на The Guardian.

ЄС вважає надзвичайно малоймовірним, що 29 березня Британія вийде з ЄС, якщо британські депутати не схвалять угоду, і очікує на прохання Лондона про розширення статті 50 у найближчі тижні.

Очікується, що спеціальний саміт лідерів ЄС, який відтермінує день Brexit, буде скликаний президентом Європейської ради Дональдом Туском, як тільки буде отриманий запит Британії. Представники ЄС сказали, що тривалість продовження переговорного періоду, передбачена статтею 50, буде визначена на підставі оголошеної Терезою Мей причини для затримки.

"Технічне" продовження до липня є першим можливим кроком, щоб дати додатковий час для перегляду та ратифікації поточної угоди після того, як уряд Британії отримає чітке уявлення про те, що буде матиме більшість у парламенті.

"Якщо прем'єр-міністр продовжить роботу і повідомить нам, що їй потрібно більше часу, щоб схвалити угоду в парламенті, то буде запропоновано технічне продовження до липня", - сказав один із чиновників у Брюсселі.

Високопосадовці ЄС зазначали, що подальше, більш тривале розширення може бути запропоновано пізніше, якщо будуть скликані загальні вибори або другий референдум, хоча майбутні вибори в Європейському парламенті у травні спричинять ускладнення.

Прем'єр-міністр Великої Британії відкинула пропозицію ЄС про продовження статті 50 після визначеного дедлайну 29 березня.

Про це вона заявила сьогодні під час виступу на фабриці у місті Сток, повідомляє ВВС.

Мей пояснила, що ЄС відкинув її прохання про часовий ліміт щодо дії механізму щодо кордону з Північною Ірландією в рамках угоди про вихід і сьогодні вона відкинула їхню пропозицію про продовження статті 50.

"Я не думаю, що ми повинні розширювати статтю 50, і я не думаю, що ми маємо проводити новий референдум", - сказала вона.

Відповідаючи на запитання, чи вважає вона, що завтрашнє голосування за угоду в парламенті Британії буде успішним, Мей сказала, що вона працює над тим, щоб це відбудеться, але не сказала, наскільки ймовірно, що це насправді станеться.

Вона попередила про "параліч у парламенті", якщо угода буде відхилена, і сказала, що довіра до політики зазнає "катастрофічної шкоди", якщо Британія не залишить ЄС.

"Хоча сценарій без угоди залишається серйозним ризиком, спостерігаючи за подіями протягом останніх семи днів, тепер я вважаю, що більш вірогідним є параліч у парламенті і ризик того, що Brexit не буде", - додала вона.

Нагадаємо, прем'єр Британії Тереза ​​Мей заявила, що парламент Британії швидше заблокує Brexit, ніж дозволить вихід без угоди.

15 січня британські парламентарії проголосують за угоду для виходу Великої Британії з Євросоюзу, запропоновану прем'єр-міністром Терезою Мей.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Британія покине Євросоюз 29 березня.

Парламент Британії вимагає від Мей розкрити запасний план щодо виходу з ЄС

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Євросоюз