Явка на референдумі за незалежність Іракського Курдистану досягла 76%

Явка на референдумі про незалежність Іракського Курдистану досягла 76% за годину до запланованого закриття виборчих дільниць

Про це повідомили місцеві ЗМІ, передає Depo.ua з посиланням на Reuters.

За даними телеканалу Rudaw, виборчі дільниці мали закритися о 18:00, однак голосування все ще триває в декількох курдських містечках та містах, що знаходяться на півночі Іраку, де люди стоять у чергах.

Повідомляється, що за годину до запланованого закритя дільниць явка виборців склала 76 відсотків, розпочато підрахунок голосів.

Остаточні результати очікуються протягом 72 годин.

Голосування, на якому, як очікується, більшість віддадуть голоси за незалежність, має на меті дати лідеру іракських курдів Масуду Барзані мандат на ведення переговорів про відокремлення регіону з Багдадом та сусідніми державами.

Нагадаємо, 25 веерсня в Іракському Курдистані розпочався референдум за незалежність.

Зазначимо, що цей референдум критикує іракська влада у Багдаді, Ірані та Туреччині. Наразі Іракський Курдистан де-факто є напівнезалежним. За новою конституцією Іраку має статус широкої автономії.

Туреччина вважає, що плани лідерів автономного курдського регіону в Іраку провести референдум щодо незалежності можуть призвести до громадянської війни.

Наразі Іракський Курдистан де-факто є напівнезалежним. За новою конституцією Іраку має статус широкої автономії.

13 вересня за незалежність Курдистану виступив прем'єр-міністр Ізраїлю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна