Які країни Євросоюзу першими закуплять 400 млн вакцин від коронавірусу

Низка країн Європейського Союзу замовили компанії АstraZeneca 400 млн доз вакцини від коронавірусу, яку розробили оксфордські вчені

Про це у Facebook повідомив міністр охорони здоров'я Італії Роберто Сперанца та фармкомпанія, передає Depo.ua.

Зазначається, що першими, хто закупить вакцину, стануть Італія, Німеччина, Франція і Нідерланди.

Він наголосив, що ця угода є "дуже гарною новиною" та підтвердив, що разом з іншими міністрами підписали угоду на вакцину від Оксфордського університету.

"Разом з міністрами охорони здоров’я Німеччини, Франції та Нідерландів після запуску вакцинного альянсу ми підписали контракт на поставку до 400 мільйонів доз вакцини, призначених для всього населення Європи", – сказав міністр.

Водночас компанія АstraZeneca, яка брала участь в розробці вакцини, заявила також про аналогічні договори зі США та Великою Британією і анонсувала швидку доставку по всій Європі.

"Ця угода забезпечить доступ сотень мільйонів європейців до вакцини Оксфордського університету після схвалення. У зв'язку з тим, що наша європейська мережа поставок повинна скоро розпочатися, ми сподіваємося, що вакцина стане доступною широко і швидко. Я хотів би подякувати уряду Німеччини, Франції, Італії та Нідерландів за їхню прихильність", – заявив генеральний директор компанії Паскль Соріо.

Нагадаємо, дещо раніше сенатор-республіканець Сполучених Штатів Америки Рік Скотт заявив, що Китай хоче зірвати розробку антикоронавірусної вакцини.

Також повідомлялося, що від COVID-19 у світі одужали вже понад чотири мільйони осіб.

Довідка: Минулого місяця Оксфордський університет оголосив про початок II / III клінічного випробування AZD1222 в Великобританії на 10 000 дорослих добровольцях. Інші випробування на пізній стадії повинні початися в низці країн. AstraZeneca припускає, що вакцина все ж може не працювати, але попри ризик, вважає необхідним розвивати клінічну програму швидко і розширювати виробництво.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ