Як Вибори-2019 вплинуть на стосунки України з ЄС

У польському Жешуві 24-25 січня пройде 12-й форум Європа-Україна. Depo.ua стане інформаційним партнером заходу, організатором якого є Інститут східноєвропейських досліджень, а співорганізатором – структура місцевого самоврядування, правління Підкарпатського воєводства

2019-й рік буде важким та визначальним як для України так і ЄС. У березні в нашій державі відбудуться президентські вибори, за результатами яких буде зрозуміло, хто відповідатиме за міжнародну політику, оборону і формуватиме вертикаль влади. Восени пройдуть парламентські вибори, після яких можна буде говорити про формування нової коаліції, Уряду і дивитися в майбутнє.

У травні в ЄС відбудуться вибори до Європарламенту, буде сформована нова Європейська комісія. Після цього країни-члени ЄС оберуть нового голову Європейської ради.

Сьогодні саме час оцінити все, що було зроблено за останні п'ять років, зокрема в контексті українських реформ та ситуації в ЄС. А також сформувати погляд в майбутнє на основі закладеного фундаменту.

На форумі Європа - Україна пройде 40 панельних дискусій, які будуть розділені на чотири програмних блоки: європейська інтеграція та реформи, міжнародна політика, бізнес та економіка, а також теми суспільства, освіти та здоров'я. Вони стосуватимуться економічних питань, реформ, співпраці України з Польщею та країнами ініціативи Тримор'я та ЄС, інвестицій, зокрема в енергетику і сільське господарство, кіберзагроз, безпеки як енергетичної так і національної. Окрім цього будут винесені на обговорення важливі питання щодо партнерства в питаннях ВПК, виборів та російської загрози, а також стосунків України та ЄС після 2019-го року.

Загалом питання української євроінтеграції є ледь не найбільш важливим моментом дводенного форуму. У Жешуві відбудеться дві пленарні сесії. Перша з них буде присвячена змінам, які можуть відбутися після Виборів-2019 в Україні та ЄС і як вони вплинуть на міжнародні стосунки. На другій пленарній сесії будуть отримані відповіді про реальні і практичні кроки, які варто сьогодні планувати задля пришвидшення української інтеграції на євроатлантичному та європейському просторі.

Важливо, що на форумі буде дана оцінка українським реформам, зокрема децентралізації. Якщо дивитися очами простого українця - він незадоволений темпом реформ. Але чи настільки вони повільні насправді, зможуть оцінити саме європейські гості. Також буде дана оцінка російській загрозі, зокрема в кіберпросторі, і дана відповідь на питання щодо зволікання із впровадженням нових санкцій проти Кремля.

Серед спікерів та експертів будуть як польські, так і українські політичні діячі, члени урядів, НАТО, а також європейські політики, такі як Ребека Гармс.

Сьогодні ми маємо розуміти, що стосунки України з ЄС викликають різне бачення серед західних дипломатів та бізнесменів. Чимало з них вважають, що вкладати гроші в Україну - справа ризикована, а пільгові кредити є помилкою. Дехто виступає проти впровадження європейських санкцій проти РФ, а інше крило європейського політикуму, навпаки, вважає необхідним їх посилення.

Українські вибори-2019 для ЄС важливі з точки зору співпраці з президентом, який має підтримку людей. Питання можливої "проросійськості" лідера наразі не розглядається. І навіть не звучить. Російську загрозу бачать виключно в намаганнях вплинути на вибори. На заході чомусь впевнені, що в українських масах створені такі настрої, що люди просто не дозволять лідеру держави розвернутися в бік Росії.

Важливо, що у Жешуві низка українських регіонів та міст проведуть власні презентації (Тернопільщина, Івано-Франківськ). І це чудова нагода заманити до себе європейського інвестора.

"Європа і Україна після 2019 року. Що варто продовжувати, а що треба змінити?". Саме на це питання буде дана відповідь. Наразі ж у ЄС бачать відновлення української економіки. Втім, ейфорія після 2014-го року, коли на хвилі революції та війни з РФ європейські лідери однозначно підтримували Україну, минула. Новий президент повинен буде налагоджувати стосунки з партнерами на базі інтересів, виваженими кроками.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна