Як у Литві працює система, яка підвищила рівень переробки пластикових пляшок до 92%

У Литві з 2016 року працює схема пластикового депозиту, і протягом наступних років рівень переробки склав 92%

Уряд Литви запровадив "систему повернення депозитів", щоб стимулювати споживачів повертати використані пластикові пляшки з-під напоїв для переробки, передає Depo.ua з посиланням на enviro30.com.

Для боротьби зі сміттям і підвищення рівня збору і утилізації пластику споживачі платять суму депозиту в розмірі 0,10 євро при купівлі відповідних пляшок з напоями, який буде повернутий при поверненні порожньої пляшки для переробки.

Міністерство навколишнього середовища Литви ініціювало процес в квітні 2013 року, а рік по тому парламент прийняв поправки до закону про упаковку. Законодавство також буде поширюватися на скляні, одноразові пластикові та металеві контейнери для напоїв, об'ємом від 0,1 до 3 літрів.

До кінця 2016 року 99,8% населення Литви були проінформовані про депозитну систему, а 89% використовували її хоча б один раз, 78% вважають, що нова депозитна система хороша і необхідна ідея. До реалізації цієї схеми на переробку поверталася тільки третина всіх пляшок від напоїв в Литві. Була мета - 55% повернення на переробку в 2016 році, але підсумок набагато перевищив цю позначку: 74,3% всіх пляшок повернули на переробку. Показник досяг величезних 91,9% до кінця 2017 року.

"Ми відчуваємо себе зобов'язаними піклуватися про нашу країну, суспільство і природу. Ось чому ми хотіли розробити систему повернення депозитів, яка була б максимально ефективною для громадян, виробників, імпортерів і торговців", - заявляє Саулюс Галадаускас, глава Асоціації пивоварів Литви і голова USAD, - Ми можемо пишатися нашою системою повернення вкладів, яка наближає нас до тієї Литві, яку ми хочемо бачити - чистішою, красивою і сучасною країною".

Подібна депозитна система працює і в Норвегії. Завдяки їй 97% всіх пластикових пляшок для напоїв повертаються на переробку, і менше 1% всіх пластикових пляшок, що продаються в Норвегії, потрапляють в навколишнє середовище.

Нагадаємо, у Слов'янську на Донеччині команда з трьох підлітків з назвою "Листя" вирішила переробляти опале листя в місті природним шляхом - компостуючи їх у земляних ямах за допомогою хробаків.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme