Як Трамп заганяє Зеленського в американську політику

Що світова преса писала про Україну

Андрій Коваленко

Тиждень що минає був насичений українською тематикою в західній пресі. Depo.ua наводить головні теми.

Зеленський та випробування від Трампа

Німецьке видання Der Spiegel пише,що адвокат Дональда Трампа  - Рудольф Джуліані з усіх сил намагається включити Україну в американське політичне життя. Мова про слова Джуліані щодо "ворогів США в оточенні Зеленського" і намагання юриста домогтися від нового президента України впливу на важливі для американців розслідування. Мова про Burisma Злочевського, де працював син потенційно головного конкурента Трампа на виборах 2020 від демократів Джо Байдена (домігся звільнення генпрокурора Шокіна, який вів розслідування), а також втручання НАБУ в американські вибори 2016 на користь Гілларі Клінтон з "амбарною книгою Партії регіонів". Трампу вигідно довести, що втручання Росії в американські вибори у 2016-му році не було. А вплинути на них намагалася Україна, яка боролася за провал Трампа. Також Трампу необхідно показати, що віце-президент США часів Обами Джо Байден зловживав своєю владою, щоб захистити сина від українського правосуддя. Все це вдарить по Демократичній партії США.

Тому слова Джуліані про ворогів США - це дезінформація про Зеленського й Україну на межі між зовнішньою і внутрішньою політикою Вашингтона. Він хоче затягнути Київ у вир виборів президента США у 2020 році.

Як пише німецьке видання, попри небажання Зеленського брати в цьому участь, він новачок в політиці. А Україна - надто залежна від США. Це бідна країна, якій потрібна дипломатична підтримка в протистоянні з РФ, кредити і зброя. 

"Такий мають вигляд міжнародні відносини, якщо дивитися на них з Trump Tower. Все завжди обертається навколо твоїх особистих інтересів, а не інтересів країни", - йдеться в матеріалі.

Цікаво, що заданими The Washington Post, Джуліані мав досить цікаву зустріч з колишнім українським дипломатом Андрієм Теліженком у США. 

На думку видання, Джуліані продовжує збирати інформацію проти демократичної партії. 

Теліженко заявляв, що посольство України у США співпрацювало з американською Демократичною партією над збором інформації, що могла б зашкодити голові передвичборчого штабу Трампа Полу Манафорту. Жодних доказів цього надано не було.Так само Теліженко говорив, що під час його служби в посольстві України у США з грудня 2015 року до червня 2016 року він бачив, як посольство надавало перевагу Гілларі Клінтон над Дональдом Трампом. За словами Теліженка, посол Валерій Чалий давав вказівки не спілкуватись з кампанією Трампа. Також в посольства був координатор від демократів і робота велася над тим, щоб отримати компромат на Манафорта. У посольстві та українській владі все заперечують. 

Так само WP нагадує про зустріч Джуліані із генпрокурором Юрієм Луценком та відновлення в Україні розслідувань ГПУ щодо українського втручання в американські вибори-2016 і Burisma. 

Трибунал і моряки

Трибунал ООН з Морського права зобов'язав Росію звільнити полонених українських моряків і повернути захоплені в листопаді неподалік Керченської протоки кораблі. Росіяни вже заявили, що не будуть виконувати це рішення. 

Світова преса подала інформацію переваажно сухо. Та німецьке Deutsche Welle зазначає, що невиконання Росією вимоги Трибуналу відкриває для України можливість вимагати "гамбурзьких" санкцій проти РФ.

Про це заявив посол України в ФРН Андрій Мельник. 

"Якщо ж Москва вирішить ігнорувати це рішення, то ми будемо просувати ідею запровадження нових - гамбурзьких - санкцій щодо Росії", - сказав Мельник.

Критичні питання для Зеленського

Андреас Умланд на Atlantic Council написав про критичні питання для Володимира Зеленського. НА думку аналітика, українська внутрішня політика зазнає кардинальних змін після парламентських виборів. Самі вибори змінять більшість правлячих еліт і призведуть до глибоких перетворень у судовій, законодавчій та виконавчій владі. 

На Щаході цікавляться реформаторськими партіями, що змагатимуться за владу, і хто переможе та утворить коаліцію. Також важливим запитанням є те, хто стане прем'єр-міністром. За чутками це буде міністр внутрішніх справ Арсен Аваков або голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Окрім цього, критичними для Зеленського є переговори з МВФ, бо від цього залежить фінансування для покриття боргів, а також реформ. 

Не варто відступати від "Північного потоку-2" - треба пильно стежити за цим питанням. Також Зеленський має слідкувати за виконанням положень Угоди про асоціацію і стосунками з ЄС. 

ТА найскладнішим є питання Донбасу - російської паспортизації, миру, нормандського формату... 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ