Як світ відзначає 100-річчя закінчення Першої світової війни

Перша з найкривавіших війн в історії людства закінчилася 11 листопада 1918 року

11 листопада 1918 року в результаті Комп'єнського перемир'я, яке зафіксувало капітуляцію Німеччини, була завершена Перша світова війна, яка тривала чотири роки і забрала життя близько 18 мільйонів людей.

Країни-учасники тих подій готуються відзначати сторіччя із завершення війни. У Великій Британії, Німеччині, Франції, Австралії тощо задля цього створили спеціальні інсталяції, головним елементом яких зазвичай є квітка маку - символ пам'яті про людей, загиблих під час військового конфлікту.

Хлопчик дивиться на поле штучних маків у саду скульптур Австралійського військового меморіалу в Канберрі, Австралія.

Інсталяція з квітів маків "Ніколи знову" на Кьонігспляц у Мюнхені, Німеччина

Cвітлове шоу під назвою "Dame de Coeur" на стіні Собору Паризької Богоматері, приурочене до відзначення 100-річчя завершення Першої світової війни

Світлозвукова проекція на фасаді внутрішнього подвір'я Будинку інвалідів у Парижі у пам'ять про загиблих у Першій світовій війні

Інсталяція "Хвиля" зі штучних квітів маків біля входу до The Imperial War Museum North у Манчестері, Англія у пам'ять про людей, загиблих у Першій світовій війні

"Потік" із макових квітів із вікна The Imperial Museum у Лондоні.

Цю інсталяцію нещодавно навіть відвідала дружина принца Уїльяма, герцогиня Кембриджська Кейт Міддлтон.

72,396 фігурок людей, загорнених у саван складають інсталяцію "Жертви Сомми", створену Роб Хердом в Олімпійському парку королеви Єлизавети у Лондоні.

Кожна з фігурок має своє ім'я і нагадує про 72 396 військовослужбовців Британії та Співдружності, які загинули в боях у районі ріки Сомма у Франції з 1 липня 1916 року по 20 березня 1918 року, однак нікому не відомо, де вони поховані.

Маленькі хрести з квітами маків у Полі Пам'яті на території Вестмінстерського аббатства у Лондоні в пам'ять жертв Першої світової війни.

На кожному з хрестів - ім'я конкретної людини, загиблої під час війни.

Ветеран британської армії в урочистій формі позує з фігурами солдатів "Томмі" біля Королівської лікарні у Челсі в Лондоні, для кампанії "Там, але не там", відзначаючи сторіччя від кінця Першої світової війни.

Фото: Getty Images, EPA

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook