ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Нічого не сталося: Як російська опозиція ігнорує екологічну катастрофу в Армянську

Крим не бутерброд, він взагалі нецікавий російським політикам, навіть опозиційним

Depo.Світ
10 вересня 2018 11:00
ФОТО: depo.ua

Два тижні північнокримське місто Армянськ і навколишні села переживають справжню екологічну катастрофу. Спочатку з'явилася інформація про викид невідомої речовини. Потім все це зв'язали із роботою заводу "Кримський титан". Далі кримський гауляйтер Аксьонов відбрехався, що нічого страшного не відбулося. Пізніше навіть йому довелося визнати складність ситуації. У підсумку тільки з Армянська евакуювали близько чотирьох тисяч жителів – в основному, дітей. За наявною неофіційною інформацією, тільки з Армянська і евакуювали.

Одним словом, історія розвивається так, як і належить за усіма канонами. Недаремно ж у соцмережевому просторі після початку евакуації з'явилися порівняння із Чорнобилем – фото колони автобусів було дуже схоже на ті, поліські світлини весни 1986-го.

Реакція окупаційної – як на місцях, так і в Кремлі – російської влади зрозуміла. Влада ця недалеко пішла – якщо взагалі можна говорити про якусь серйозну зміну – від тієї, що керувала Союзом 32 роки тому. Замовчати, відбрехатися, покарати тих, хто висовується – КДБ/ФСБ і КПРС/ЄР це вміє робити чи не найкраще. А що ж російська опозиція, яку начебто хлібом не корми, дай покритикувати Путіна та його чиновників на місцях?

Почнемо з "найголовнішого опозиціонера всія Русі", Олексія Навального. Того самого, який ще 2014 року говорив, що Крим – це не бутерброд з ковбасою, щоб його туди-сюди передавати (в сенсі "віддавати українцям", звісно; собі можна і бутерброд з ковбасою вкрасти). Відкриваємо його сторінку на Facebook. І що ж ми там бачимо?

Підготовка акції протесту проти підвищення пенсійного віку. Ще підготовка акції протесту. Кілька перепостів. Піар книжки рідного брата. Знову про акцію протесту. Дуже важлива тема – квартира тещі спікера Держдуми Володіна (на скріншоті). Проведення акції протесту.

Про трагедію північного Криму – жодного слова.

Ще одна опозиціонерка, яка навіть на вибори президентські ходила – Ксенія Собчак. Так, вона заявляла, що Крим – це Україна, але при цьому не забувала нагадувати, що там живуть "русскіє люді", тобто їй начебто має бути не все одно, що ж там відбувається. Заходимо в гості на її Facebook-сторінку.

Я красива. Я на природі. Я троллю Лімонова (на скріншоті). Кандидати від моєї партії на виборах. Ходорковський. "Форбс".

Про Армянськ? Не шукайте.

Григорій Явлінський. Єдиний реальний опозиціонер, який має більш-менш офіційний статус і навіть бере зі своєю партією "Яблоко" участь у виборах. Що у нього на Facebook?

Обговорює Путіна. Ще обговорює Путіна. Обговорює 100 днів чергового президентства Путіна. Запрошує на презентацію своєї книжки (скріншот).

Про "Кримський титан" жодного слова.

Головний комуніст Росії Геннадій Зюганов, як йому і належить, ігнорує буржуйську соцмережу, користуючись націонал-свідомим "Вконтакте". Сходимо і до нього, глянемо, що там лідер КПРФ.

Заклик на акцію протесту проти пенсійної реформи. Кілька репостів на тему. Згадка про Юліуса Фучіка (скріншот). Привітання з перемогою над Японією – 1945 року, звісно ж. Знову про пенсійну реформу. Жалоба за Захарченком. О, можливо, і про Крим згадає?

Ні. Донбаського трупачка Зюганову шкода, а армянських дітей – чомусь не дуже.

Найепатажніший "опозиціонер" Кремля, ліберальний демократ (обидва слова в назві партії варто взяти в лапки) Володимир Жириновський. Що там у нього на Facebook?

Вибори. Вибори. Ще вибори. О! Є!

Що ж, принаймні, хоч один згадав. Хоча б 9 вересня. (Нагадаємо, перший викид в Армянську стався в ніч з 23 на 24 серпня.) Але як!

З одного боку, пожалів людей. З іншого – "треба було всю Україну захоплювати". Красиво використав людську трагедію для пропагування власних імперських ідей. І заодно підіграв Кремлю в темі продовження окупації Криму/Донбасу та тиску на Україну в темі дніпровської води.

Отак. Два тижні цілий регіон переживає жахливу екологічну катастрофу із хто ще знає якими наслідками для людей і навколишнього середовища – а російська опозиція, яка на словах страшно не любить Путіна та його чиновників, про це мовчить, як води (солоної, з Сиваша, певно) в рота набрала. Або не мовчить, але краще б мовчала – бо замість гуманістичних закликів імперська слина бризка на увесь Фейсбук.

А на людей – наплювати. Як там писав Аркадій Бабченко (той російський опозиціонер, який теж не згадує про Армянськ, але з іншої причини – яка різниця, що там на анексованій території, якщо ти все одно бажаєш Мордору одного, якнайшвидше розпастися на шматки): "Батьківщина тебе кине, синку. Завжди".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ