Як Конгрес США готується замінити Трампа

Вчорашнє голосування щодо антиросійських санкцій у Сенаті продемонструвало, що Конгрес США готовий перебрати керівництво зовнішньою політикою країни на себе

Журналіст відділу «Світ»
Як Конгрес США готується замінити Трампа…

Сенат США з дивовижною одностайністю схвалив законопроект стосовно посилення санкцій проти Росії та ускладнення механізму їх відміни. Документ підтримали 97 сенаторів –проти проголосувало лиш двоє.

Звичайно, зважаючи на попередню згоду між демократами і республіканцями стосовно цього питання, всі підозрювали, що законопроект підтримають – але в Сенаті, де фракції двох ключових партій не можуть дійти згоди практично а жодному питанні – про бюджет, пенсійну реформу чи нову систему охорони здоров'я, подібна згода виглядала сюрпризом.

Про суть нових антиросійських обмежень, і про те, який сигнал вони несуть Росії, Depo.ua вже писало.

Але складається враження, що вчорашнє голосування є сигналом не тільки (а може – і не стільки) для президента Росії.

Як заявив лідер меншості в Сенаті Чак Шумер, "ця постанова має бути рішучим сигналом для президента Трампа і Білого дому: побоювання, що він може послабити або зняти санкції проти Путіна, поділяють обидві партії, і Сенат не стане ігнорувати це побоювання".

При тому вчорашнє голосування – це далеко не перший маневр американських законодавців, спрямований на те, щоби вплинути на зовнішню політику США, яку реалізує чинний президент країни Дональд Трамп.

За кілька днів до цього Сенат "підкоригував" постанову стосовно поставок озброєнь до Саудівської Аравії. На думку західних аналітиків, у такий спосіб сенатори висловлюють стурбованість надміру хорошим ставленням адміністрації США до зарубіжних "сильних правителів".

При тому результат вчорашнього голосування недвозначно вказує на те, що подібні рішення Сенату таки стануть законами – оскільки згода між політиками обох американських партій дозволить законодавцям не тільки схвалити документ в Палаті представників, але й перебороти президентське вето в разі, якщо воно буде накладено.

А загалом тенденція "коригувати" політику чинного президента, яку демонстративно підтримують не тільки опозиціонери, але і його однопартійці, містить ще один, вкрай неприємний для Дональда Трампа натяк.

Який полягає у тому, що американські законодавці готові взяти на себе керування зовнішньою політикою країни в разі, якщо чинний президент з якихось причин виявиться не повністю дієздатним. А зважаючи на те, що навіть республіканські політики розглядають звинувачення проти Трампа "серйознішими ніж ті, які призвели до імпічменту Клінтона" (таку заяву зробив для преси Боб Ігліс, колишній член Палати представників від республіканців, який готував імпічмент президента Біла Клінтона) – то маневри Конгресу мимоволі нагадують спробу вашингтонської владної команди приготуватись до можливого прощання з керівником виконавчої гілки.

При тому нинішній керівник держдепу Рекс Тіллерсон, який не є кар'єрним дипломатом, не має власної команди у Держдепі і переважно виконує роль "президентського рупора", жодної протидії законодавцям чинити не буде.

І, з одного боку, вся ця ситуація викликає стурбованість. Хоча б тому, що демонструє певні проблеми у вашингтонській владній машині. З іншого ж боку дії Конгресу гарантують, що у США готові до будь-якого варіанту розвитку подій, і навіть імпічмент президента не ослабить зовнішньополітичну лінію цієї країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme