"Жодних гетто у країні": Як Данія оголосила війну мігрантам

Райони мігрантів у Данії називають гетто, а приїжджих дітей змушують вивчати "данські цінності"

"Жодних гетто у країні": Як Данія оголос…

Данія вводить жорсткі правила для мігрантів. Для початку мусульманським жінкам заборонили носити головні убори, які повністю закривають обличчя - себто бурку та нікаб. Втім, на цій, вже звичній для європейських країн нормі "наступ" не завершився.

Зокрема, тепер дітей віком від одного року зобов'яжуть принаймні 25 годин на тиждень відвідувати спеціальні центри, де їх навчатимуть данській культурі і мові, включно з традиціями християнських свят - Різдва та Великодня. Якщо батьки відмовляться, родину позбавляють соціальних виплат, пише Меделейн Нго для Vox.com.

Цю та інші "драконівські" норми нав'язує закон, прийнятий 28 травня. І він - лише частина урядової програми під назвою "Одна Данія без паралельних спільнот: Жодних гетто у 2030". План - викорінити ці самі "паралельні спільноти". Себто, групи бідних, неосвічених мігрантів, які належним чином не інтегровані у данське суспільство.

У планах уряду - обмежити економічні бонуси для мігрантів та знести "гетто" на околицях міст. Одна з ініціатив - подвоювати терміни у в'язниці за вандалізм та крадіжку для мешканців "особливих" поселень.

"Гетто мають зникнути. Ми контролюватимемо пересування. В особливо перезаселених регіонах посилимо покарання за кримінал", - заявив прем'єр країни Ларс Расмуссен на зустрічі зі своїми міністрами у березні.

В немилість влади впадуть райони, які відповідатимуть двом із трьох умов. По-перше, половина мешканців - мігранти з не-західних країн, по-друге, 40% населення безробітне, і, по-третє, понад 2,7% мешканців притягувалися до кримінальної відповідальності.

Наразі під статус "гетто" підходять 25 районів, густонаселені мігрантами зі здебільшого мусульманських країн - Туреччини, Сирії, Іраку, Лівану, Пакистану та Сомалі.

Критики ініціативи вже б'ють на сполох. Мовляв, програма висвітлює мігрантів, а особливо мусульман, у вкрай негативному світлі. За такої політики мігранти ще тисячі разів подумають перед тим, як їхати до суворої європейської країни. Таким чином з роками їхня кількість зменшиться - чого і домагається данська влада.

"Данські політики хочуть, щоб ми асимілювалися або виміталися геть. Не знаю, за яких умов вони будуть нами задоволені", - розповіла The New York Times Сара Наассен, донька біженців з Лівану, яка живе у Данії.

Звичайно ж, самі чиновники такі твердження спростовують. Заявляють, що приймаючи нові закони просто намагаються зробити свою країну безпечнішою.

"Заяви (критиків - ред.) - це нонсенс. Головна суть інакша: незалежно від того, хто живе в тих районах, і в якого бога вони вірять, цим людям необхідно прищепити цінності, необхідні для гарного життя в Данії", - зазначив міністр юстиції країни Сорен Поулсен.

Через звичну ширму толерантності справжні мотиви таки пробиваються, тим паче, далеко не всі високопосадовці налаштовані їх приховувати.

"Ми повинні мати можливість упізнати нашу країну. Вже є місця, які я не пізнаю, коли на них дивлюся", - заявив прем'єр Данії у березні.

І звичайно ж, "данські цінності" необов'язково мають включати прищеплення християнських традицій мусульманським дітям.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme