WSJ: Mossack Fonseca допомогла створити 240 тисяч офшорів

Панамська юридична фірма Mossack Fonseca допомогла створити 240 тисяч фіктивних "підприємств-одноденок"

Про це у вівторок повідомила газета Wall Street Journal, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Ця компанія має репутацію секретної юридичної фірми, яка, як виявилося, є найкращою в подібному бізнесі - створення мережі підставних фірм. За власними підрахунками Mossack Fonseca, їй вдалося заснувати близько 240 тисяч подібних структур по всьому світу", - йдеться в статті.

За інформацією  видання, Mossack Fonseca почала працювати в цьому напрямку в 1986 році, коли уродженець Німеччини Юрген Моссак, який прибув в Панаму ще дитиною після Другої світової війни, об'єднав свою фірму з компанією юриста Рамона Фонсеки. Обидва свого часу навчалися і працювали в Лондоні.

"Вважається, що обидва чоловіки мають великі зв'язки в маленькому світі панамської політики, - пише газета. - До недавнього часу Фонсека був провідним радником президента Хуана Карлоса Варела і високопоставленого чиновника правлячої партії країни".

"Компанія завжди була під пильним контролем з боку інших держав", - відзначає Wall Street Journal.

Так, в кінці січня цього року бразильські правоохоронні органи провели обшуки в офісах Mossack Fonseca в Сан-Паулу в зв'язку з корупційним скандалом навколо державної нафтової компанії Petrobras.

За даними бразильської влади, панамська фірма відкрила офшорну компанію для двох колишніх керівників Petrobras, засуджених у 2015 році за відмивання грошей і корупційні оборудки. У відповідь на ці звинувачення Юрген Фонсека заявив, що хоче "захистити свою честь". Минулого понеділкабразильське відділення Mossack Fonseca оголосило, що функціонує незалежно від панамського.

"Ми впевнені, що наше ім'я буде очищено вже дуже скоро", - сказав він.

У 2014 році американські слідчі також підозрювали Mossack Fonseca в зв'язках з цілою мережею компаній в штаті Невада і в причетності до афер аргентинського магната і ділового партнера сім'ї колишнього президента Аргентини Крістіни Фернандес де Кіршнер. Однак панамські юристи стверджували, що не мають відношення до діяльності Невадських фірм.

Як пише Wall Street Journal, реакція на "Панамські документи" в самій Панамі двояка. З одного боку, генеральний прокурор країни пообіцяв розслідувати роботу Mossack Fonseca.

З іншого, - провідні юристи та банкіри звернулися до влади латиноамериканської держави, заявивши, що нинішній скандал - лише спроба "зіпсувати репутацію Панами як центру офшорних банківських і фінансових послуг".

Нагадаємо, 3 квітня Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу.

У розслідуванні журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

Згідно з матеріалами,  президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії. 

Також з'явилася інформація про бізнес-зв'язки глави НБУ Валерії Гонтаревої з російським високопосадовцем

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme