ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

WikiLeaks опублікував майже дев'ять тисяч документів ЦРУ щодо кіберрозвідки

Сайт WikiLeaks опублікував першу частину пакету документів, які, як стверджується, є конфіденційними документами ЦРУ США і викривають масштабну хакерську програму відомства

Depo.Світ
7 березня 2017 21:32
ФОТО: depo.ua

Зокрема, в прес-релізі WikiLeaks зазначається, що проект, який отримав назву Vault 7, стане найбільшою витоком конфіденційних даних американської розвідки, передає Depo.ua.

Перша частина публікації отримала назву Year Zero. Вона включає в себе понад 8,7 тис. документів і файлів, отриманих з центру киберразведки ЦРУ в Ленглі, штат Вірджинія.

Як відзначають в WikiLeaks, в оприлюднених документах розповідається про масштаби і напрямки глобальної секретної хакерської програми ЦРУ, її арсенал шкідливого програмного забезпечення і десятках загроз "нульового дня", які використовуються проти широкого кола продуктів американських і європейських виробників, в тому числі смартфонів iPhone від компанії Apple, Android від Google, Windows від Microsoft і навіть телевізорів Samsung, які, за даними WikiLeaks, перетворюють в таємні мікрофони.

У WikiLeaks також стверджують, що в ЦРУ є бібліотека хакерського, яке використовують інші держави, у тому числі Росія, щоб відомство могло залишати підроблені "відбитки", приховуючи свою діяльність і пускаючи розслідування по помилковому сліду.

Крім цього зазначається, що консульство США у Франкфурті-на-Майні в Німеччині є таємною "хакерської" базою ЦРУ для організації кібератак на Європу, Близький Схід і Африку.

Сама кіберзброя у добірці документів не фігурує, хоча в WikiLeaks заявили, що можуть опублікувати ці матеріали пізніше, "коли буде досягнутий консенсус з приводу технічної та політичної природи програми ЦРУ і того, як таку "зброю" слід аналізувати, знешкоджувати і публікувати".

WikiLeaks – міжнародна некомерційна організація, яка опублікувала ряд важливих документів про витрати на війну в Афганістані, файли, що належать до в'язниці Гуантанамо, секретні документи Агентства національної безпеки США та електронну переписку Національного комітету Демократичної партії США.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ