White power московського розливу: Чому білий супрематизм став найбільшою загрозою для миру в США

Міністерство нацбезпеки США визнало ідеї білого супрематизму та інші расистські теорії, які підтримують російські агенти інформаційного впливу, найпотужнішим чинником внутрішнього тероризму та найістотнішою на даний момент загрозою для громадянського миру в США. Про цей факт не варто забувати й українцям, які нерідко грають на користь російській пропаганді

White power московського розливу: Чому б…
Фото: ЕРА

Історії, пов'язані з втручанням Росії у американські вибори та в політичне життя США, загалом, з'являються настільки регулярно, що зазвичай в Україні на них вже ніхто особливо й не реагує. Але звіт Міністерства національної безпеки США, оприлюднений у вівторок, цікавий як своїм змістом, так і скандалом, що супроводжував його публікацію.

Стосовно змісту, цікавим є той факт, що, на думку аналітиків, намагаючись впливати на соціальну та політичну реальність у США, Росія вирішила доповнити тактику "одноразових" акцій на користь вигідного для себе кандидата на роль президента США довготривалою стратегією розпалювання внутрішніх конфліктів в американському суспільстві.

"Ми вважаємо, що головна мета Москви - послабити Сполучені Штати за допомогою розбіжностей, розколів і відволікання уваги в надії, що Америка стане менш здатною кидати виклик стратегічним цілям Росії", - вважають автори доповіді. "Росія є країною, яка найбільш агресивно намагається розпалювати соціальну і расову напруженість в Сполучених Штатах, а білі супрематисти представляють собою найбільш постійну і смертельну загрозу", - констатують аналітики Міністерства нацбезпеки. Підкріплюючи свою думку тим фактом, що впродовж 2018 та 2019 років прихильники білого супрематизму здійснили в Сполучених Штатах "більше смертельних атак, ніж будь-яка інша терористична течія всередині країни".

Натомість скандал довкола опублікованого документу полягав у тому, що за словами екс-співробітників відомства, які над ним працювали, тимчасовий виконувач обов'язків очільника Міністерства нацбезпеки Чед Вулф робив все можливе, аби "підредагувати" звіт. Зокрема, за даними The Washington Post, колишній голова Управління розвідки та аналізу Міністерства нацбезпеки Брайан Мерфі звинувачує Вулфа в тому, що той наказав йому применшити значимість доповідей розвідки про втручання Росії, щоб не допустити, аби "президент виглядав погано". Також Вулф здійснив спробу змінити розділ чернетки звіту з оцінкою білого суперматизму — щоб загроза здавалася менш серйозною.

У такий спосіб виходить, що Кремль, який і раніше підтримував ультраправих у Європі, вирішив спробувати подібну стратегію і у США. Замість забезпечувати якесь позитивне ставлення до Росії, агенти інформаційного впливу Кремля у США зосереджуються на спробах посилити міжрасову та міжетнічну ворожнечу. Використовуючи при тому наявні протиріччя і наявних проповідників переваг білої раси. Хоча виключати, що певну підтримку Росії мають і радикали з іншим кольором шкіри, теж, звичайно, не можна. Бо головна ціль Кремля, звичайно, не "панування білих". Головна ціль — кривавий хаос, від Східної Європи і до США.

Тому коли в черговий раз комусь із українців хочеться "проаналізувати" події у США, себто розповісти про "чорношкірих, які зовсім розпоясалися", та про "брудних і лінивих латиносів" чи "американських мусульман, які насправді всі ісламісти" - варто розуміти, що в той момент вони стають частиною великого, потужного і добре керованого хору. До складу якого входять "ольгінські тролі", російські пропагандисти з запасників Маргарити Симоньян та інша кремлівська патороч. І якщо всі вищеперелічені розповідають про "загрозу білій расі" хоча б за гроші, то українці, які репостять їхні — чи подібні на їхні — опуси, роблять це "від щирого серця". Точніше, від не дуже розумної голови.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"