Вживання кокаїну викликає слабоумства, - вчені

Вчені з медичної школи Університету Сан-Паулу провели дослідження, результатом яких стали приголомшливі дані про підліткову наркоманію

Depo.Світ
20 жовтня 2017 18:19
ФОТО: depo.ua

Під час дослідження нейробіологи з'ясували, що вживання кокаїну у віці до 18 років в окремих випадках викликає сильні когнітивні розлади, а згодом може привести до розвитку недоумства, передає Depo.ua з посиланням на Life.

Дослідження активності і біоматеріалу пацієнтів наркодиспансерів показало, що з 103 чоловік 52 почали вживати наркотики до 18 років. За відомостями вчених, кокаїн в поєднанні з марихуаною, алкоголем і іншими психоактивними речовинами в значній мірі впливають на формування префронтальної кори головного мозку, що відповідає за комплексне управління розумовою і моторною активністю.

Схожі наслідки для головного мозку демонструють і пацієнти, які вживають так звані легкі наркотики - марихуану, а також психоактивні речовини - опіати і стимулятори. Дослідження, що включали в себе не тільки аналіз крові і когнітивні тести, але і постійний моніторинг пацієнтів в МРТ, проводяться вченими з 2011 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ