Випробування Порошенком: Як Путін виставив себе недієздатним

Російський президент сьогодні переконливо продемонстрував як своїм громадянам, так і решті світу, що не може більше залишатися на займаній посаді

Журналіст відділу «Світ»
Випробування Порошенком: Як Путін вистав…

Президент Росії Володимир Путін зробив сьогодні дипломатичне зізнання. Зокрема, він заявив, що не відповідає на спроби президента України Петра Порошенка зв'язатися з ним після інциденту в Керченській протоці, тому що не хоче "брати участь в його виборчій кампанії".

"Адже справа не в тому, що я просто ухиляюся і не хочу з Петром Олексійовичем розмовляти, справа не в цьому. Справа в тому, що я не хочу брати участь у його виборчій кампанії", - дещо плутано повідомив світові російський президент після вручення премії "Доброволець Росії-2018".

Можна по-різному ставитись до Петра Олексійовича. Можна навіть настоювати на тому, що у кризі в Керченській протоці "винна сама Україна і її президент" - як це робив Володимир Путін під час останнього самміту G20 в Буенос-Айресі, малюючи на серветках схеми "хто де стояв" для канцлерки Німеччини Ангели Меркель.

Але президент, який під час військового загострення з сусідньою державою не хоче чи не може поговорити по телефону зі своїм колегою - це, з будь-якої точки зору, є недієздатний президент.

Припустимо навіть, що Путін цілком щиро вважає, що агресія в Керченській протоці - це "припинення незаконного перетину кордону", як то намагаються стверджувати російські силовики у суді над захопленими українськими моряками, і, відповідно, вся ситуація не вимагає подальших переговорів. Нехай.

Але навіть в такому разі оголошення в сусідній державі військового стану на половині території, та заборона на в'їзд росіянам віком від 16 до 60 років - це теж, виходить, для Путіна недостатній привід для того, щоби поговорити з Порошенком? Тим паче, що у передвиборній кампанії Петра Олексійовича Володимир Володимирович участь вже прийняв - завдяки агресії в Керченській протоці рейтинг чинного президента підріс більше, ніж завдяки зусиллям команди його політтехнологів.

Обов'язок російського президента як глави держави - представляти інтереси Росії в міжнародних стосунках (пункт 4 статті 80 Конституції РФ). І сьогодні Путін фактично відмовився виконувати свої обов'язки. Згідно з тим самим поки що не відміненим документом (за публічне читання якого, щоправда, в Росії вже декого й саджають), обов'язки президента Росії мали би перейти до керівника уряду.

Тим паче, що час для держави непростий. США грозять Росії ракетним ультиматумом, НАТО готує "комплексну відповідь" на морську агресію, а підступний Порошенко, замість думати про свою виборчу кампанію, все намагається запросити кораблі НАТО до Азовського моря. Не зовсім зрозуміло, щоправда, як саме, за умови блокади Керченської протоки росіянами, вони мають туди потрапити - чи то волоком "із варяг до Азова", чи то по залізниці звідкілясь із Одеси (якщо квитки на "Укрзалізницю" зможуть купити) - але то вже подробиці.

Головне, що за російським законодавством, у Дмитра Медведєва раптово з'явився другий шанс покерувати країною. Не проспав би...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme